• انتشار: 23 اکتبر 2016
  • ساعت: 00:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14621
پرینت

ساکنان غور از اذیت و آزار طالبان پاکستانی در این ولایت شکایت می‌کنند

مردم ولایت غور در غرب کشور از موجودیت طالبان پاکستانی ابراز نگرانی کرده و می گویند از سوی این اتباع بیگانه و خارجی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

غلام ربانی هدفمند، یک تن از فعالان مدنی در ولایت غور ضمن تایید این خبر می‌گوید: جدا از بحث طالبانی افغانی، شورشیان پاکستانی نیز در این ولایت حضور و نفوذ گسترده دارند و مردم از آزار و اذیت این اتباع بیگانه به شدت ناراض هستند.

به گفته او طالبان افغانی و پاکستانی به نفع خود در این ولایت کار کرده و راه‌های مواصلاتی را به روی مردم ولایت غور مسدود می‌کنند.

در همین حال عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور ضمن تایید این موضوع گفت که جنگجویان طالب در این ولایت حضور و نفوذ داشته و مردم از حضور این افراد به گونه شدید بیزار هستند.

او می‌گوید “مردم همیشه از دست طالبان مورد آزار و اذیت قرار گرفته و تنها دل خوشی شان در فصل سرما یا همان زمستان است که مخالفان مسلح دولت به پاکستان می ‌روند”.

آقای خطیبی افزود که جنگجویان مسلح هزینه زندگی شان را به زور از مردم می ستانند و مردم نیز بخاطر این که از سوی این شورشیان مورد تهدید بیشتر واقع نشوند تن به خواسته های آنان می دهند.

به گفته آقای خطیبی، به زودی عملیاتی مشترک توسط نیروهای امنیتی غور و هرات برای سرکوب این شورشیان صورت خواهد گرفت، اما تاکنون این عملیات بدلیل مشکلاتی راه اندازی نشده است.

درهمین حال خواستیم نظر فرمانده پلیس ولایت غور را در پیوند به عملیات مشترک جویا شویم، اما جنرال مصطفی محسنی گفت که وضع موجود ولایت غور نسبت به گذشته مطلوب است.

ولایت غور در غرب کشور از جمله مناطق محروم و ناامن افغانستان محسوب می‌شود که هر از چند گاهی خبرهایی این چنینی از آن به گوش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.