• انتشار: 29 سپتامبر 2016
  • ساعت: 23:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13777
پرینت

سازمان ملل کشته شدن ۱۵ غیرنظامی را در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در افغانستان تایید کرد

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان کشته شدن ۱۵ غیرنظامی را در حمله هوایی اخیر نیروهای آمریکایی در ولایت ننگرهار تایید کرد.

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان با نشر بیانیه ای نوشته است که نیروهای آمریکایی که قصد حمله به مواضع گروه داعش را در ولایت ننگرهار افغانستان داشتند، به اشتباه غیرنظامیان را هدف قرار داده است.

براساس این بیانیه، در این رویداد ۱۵ غیرنظامی کشته شده و ۱۳ تن دیگر به شمول یک کودک زخمی شده اند.

بیانیه می افزاید این حمله توسط هواپیمای بدون سرنشین نیروهای آمریکایی راه اندازی شده بود.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه گزارش هایی از ولایت ننگرهار رسید مبنی بر اینکه در پی یک حمله هواپیمای بدون سرنشین نیروهای آمریکایی در این ولایت، دست کم ۱۳ غیرنظامی کشته شده اند.

چارلز کلولند سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان ضمن تایید راه اندازی یک حمله هوایی توسط هواپیمای بدون سرنشین این نیروها گفت که هنوز گزارشی در این خصوص بدست آنها نرسیده است و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز امروز در بیانیه ای گفته است که تحقیقات همه جانبه در این خصوص آغاز شده که نتایج آن به زودی در اختیار مردم افغانستان قرار خواهد گرفت.

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان در بیانیه اش این رویداد را به شدت محکوم کرده و خواستار راه اندازی تحقیقات فوری در زمینه کرده است.

لازم به ذکر است که کاخ سفید در گزارشی پیش تر نوشته بود که بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵، دست کم ۱۱۶ تن در نتیجه حملات هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای آمریکایی در افغانستان جانشان را از دست داده اند. دیده بان حقوق بشر اما این رقم را بیش از ۳ هزار تن می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.