• انتشار: 24 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38976
پرینت

سازمان ملل: نصف مردم کوریای شمالی از سوءتغذیه رنج می برند

توماس اوجیا کوینتانا، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر کوریای شمالی ، در تازه ترین گزارش خود در نیویورک اعلام کرد که ۱۱ میلیون نفر از مردم این کشور از سوءتغذیه رنج می‌برند.

بر اساس برآورد سازمان ملل متحد، ۱۱ میلیون نفر در کوریای شمالی  دچار سوءتغذیه هستند. در این میان خطر مرگ جان ۳۰ هزار کودک را تهدید می‌کند. از نظر گزارشگر سازمان ملل، سیاست‌های اقتصادی پیونگ‌یانگ مسئول این وضعیت است.

  به نقل از دویچه وله، توماس اوجیا کوینتانا، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر کوریای شمالی ، در تازه ترین گزارش خود در نیویورک اعلام کرد که ۱۱ میلیون نفر از مردم این کشور از سوءتغذیه رنج می‌برند.

طبق این برآوردها، در این کشور حدودا ۲۵ میلیون نفری ۱۴۰ هزار کودک غذا به اندازه کافی ندارند و ۳۰ هزار از آنها را خطر جدی مرگ تهدید می‌کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور کوریای شمالی ، مسئول چنین وضعی را سیاست‌های اقتصادی و کشاورزی رژیم این کشور می‌داند.

به گزارش کوینتانا، کمبود مواد غذایی در کوریای شمالی  بر اثر شرایط اقلیمی، زمین غیرحاصلخیز، فجایع طبیعی و تأثیرات منفی تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ تشدید می‌شود.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور کوریای شمالی  در ادامه تصریح کرده که در طول سه سال فعالیت خود در این سمت هیچگونه بهبودی را در وضعیت این کشور مشاهده نکرده است.

به گفته توماس اوجیا کوینتانا، ارتباط ذخایر اقتصادی با نیازهای اولیه مردم کوریای شمالی  گسسته شده و به‌ ویژه سیستم توزیع عمومی مسئول به وجود آمدن چنین اوضاع اسفباری برای مردم این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.