• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۲۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68437
پرینت

سازمان ملل: نزدیک به ۱۹ میلیون افغان با ناامنی شدید غذایی روبرو هستند

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل به خشکسالی گسترده، عدم وجود منابع معیشتی در مناطق روستایی و فروپاشی اقتصادی در افغانستان اشاره کرده و بر لزوم تامین ۱۱۵ میلیون دلار برای کمک به ۵ میلیون افغان در ماه‌های زمستان و بهار پیش‌رو تاکید کرده است.

سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد در افغانستان، حداقل ۱۸.۸ میلیون نفر با ناامنی غذایی حاد روبرو هستند، به این معنی که نمی توانند غذای روزانه خود را تامین کنند.

طبق آمار این سازمان، پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال به ۲۲.۸ میلیون نفر افزایش یابد.

فائو اعلام کرده است از کشاورزان و دامداران با بذر، کود، پول نقد و کمک معیشتی حمایت می کند تا تولیدات کشاورزی را ادامه دهند و از وخامت گسترده معیشت در بخش های مختلف افغانستان  جلوگیری کند.

فائو به خشکسالی گسترده، عدم وجود منابع معیشتی در مناطق روستایی و فروپاشی اقتصادی در افغانستان اشاره کرده و بر لزوم تامین ۱۱۵ میلیون دلار برای کمک به ۵ میلیون افغان در ماه‌های زمستان و بهار پیش‌رو تاکید کرده است.

فائو افزود که سال آینده نیز برای تامین مالی کمک‌های بشردوستانه خود و ممانعت از آوارگی گسترده مردم افغانستان به ۸۵ میلیون دلار دیگر نیاز خواهد داشت.

سازمان ملل پیش از این اعلام کرده بود تخمین زده می شود که نزدیک به ۲۳ میلیون نفر یا ۵۵ درصد از جمعیت افغانستان تا سال آینده در بحران غذایی قرار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.