• انتشار: ۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۲۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66495
پرینت

سازمان ملل: فاجعه غذایی در افغانستان ممکن است رخ دهد

سازمان ملل تاکید می کند اگر کشورهای جهان به مردم افغانستان کمک نکند در زمستان پیشرو یک فاجعه غذایی در این کشور رخ می دهد.

 سازمان ملل متحد در گزارشی هشدار آمیز در مورد افغانستان اعلام کرد گرسنگی و قحطی بیش از نیمی از جمعیت افغانستان را تهدید می کند.

به نقل از فرانس۲۴؛ «دیوید بیزلی» مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا گفت: میلیون‌ها نفر در افغانستان با گرسنگی در زمستان و یا مهاجرت روبرو هستند؛ بیش از نیمی از مردم افغانستان با بحران غذایی فوری و حتمی روبرو مواجه می باشند.

بیزلی همچنین افزود: بحرانی که اکنون ما در افغانستان شاهد آن هستیم حتی با یمن و سوریه نیز قابل مقایسه نیست و بحران غذایی افغانستان را تنها می‌توان با کنگو مقایسه کرد.

او گفت: «اگر نگوییم بحران غذایی در افغانستان بدترین نوع در جهان است باید بگوییم یکی از بدترین‌ها است و سیستم غذایی در این کشور در حال فروپاشی کامل است؛ ما اکنون در انتظار یک بحران هستیم و اگر زودتر اقدام نکنیم با یک فاجعه طرف خواهیم بود.»

برنامه جهانی غذا فاز سه و فاز چهار بحران غذایی را برای افغانستان در نظر گرفته و از جامعه جهانی خواسته در آستانه زمستان به مردم این کشور کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.