• انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۱۶
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 66222
پرینت

سازمان ملل طرح تازه ای برای حمایت از اقتصاد افغانستان راه اندازی کرد

سازمان ملل متحد طرحی را راه اندازی کرده که به موجب آن، کمک های کشورها مستقیما در اختیار مردم افغانستان قرار می گیرد تا از این رو اقتصاد افغانستان در جریان باشد.

سازمان ملل متحد روز گذشته (چهارشنبه) از راه اندازی برنامه ای خبر داد که به موجب آن، کشورها می توانند به منظور جلوگیری از فروپاشی اقتصاد در افغانستان، کمک هایشان را از طریق این برنامه مستقیما به دسترس محلی افراد سرازیر کنند.  

سازمان ملل این طرح را به منظور جلوگیری از فروپاشی اقتصاد در افغانستان و قرار نگرفتن این کمک ها به دولت حاکم در افغانستان راه اندازی کرده است.

«آکیم اشتاینر» رئیس یو ان دی پی روز گذشته در یک نشست خبری در جنوای سوئیس گفت: «چیزی که ما در افغانستان شاهد آن هستیم تنها تحولات سیاسی یک ملت و یا کشور نیست، بلکه شاهد واژگونی اقتصاد هم در آن کشور هستیم.»

وی افزود که با راه اندازی این طرح به جای دادن کمک های نقدی به دولت حاکم در افغانستان، این کمک ها به سه دسته تقسیم بندی شده و در دسترس مستقیم مردم افغانستان قرار می گیرد: پول نقد برای اجرای برنامه های عامه؛ کمک های کوچک برای حمایت از تجارت های کوچک، و پرداخت نقدی اما موقت به افراد مسن و آسیب پذیر جامعه.

او همچنین گفت که برای اجرای این برنامه با مقام های طالبان نیز گفتگو شده است.

رئیس یو ان دی پی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح، اقتصاد مردم افغانستان را در گردش قرار دهد و مانع خروج مردم افغانستان از کشور گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.