اجتماعی

سازمان ملل: سرنوشت یک نسل کامل از افغان ها در خطر است

«رامیز الاکبروف» هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان می گوید که بحران انسانی در افغانستان به حدی شدید می باشد که سرنوشت یک نسل کامل از افغان ها را با خطر مواجه کرده است.

هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان امروز (سه شنبه ۲۴ حوت) در خبرنامه ای با بیان این که شمار گرسنگان در افغانستان به ۲۳ میلیون نفر رسیده، گفت که سرنوشت یک نسل کامل از افغان ها با خطر مواجه است.

وی با اشاره به کنفرانس ۳۱ مارچ سازمان ملل متحد که به طور مشترک توسط این سازمان با دولت های آلمان، بریتانیا و قطر با محوریت بررسی اوضاع افغانستان برگزار می گردد از کشورهای کمک کننده خواست که سخاوتمندی بیشتری از خود نشان بدهند.

الاکبروف گفته است که خانواده ها در افغانستان با بحران بی سابقه غذایی و سوء تغذیه مواجه شده اند که بسیاری از آنها را مجبور کرده تا برخی وعده های غذایی خود را حذف نموده تا بتوانند در پایان روز مقداری غذا برای خوردن داشته باشند.

به گفته وی، حدود ۹۵ فیصد جمعیت افغانستان به اندازه کافی غذا نمی خورند و این رقم برای زنان سرپرست خانوار تقریبا ۱۰۰ درصد است.

هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل علاوه کرده است که بخش های مختلف شفاخانه ها در افغانستان مملو از کودکانی است که از سوء تغذیه رنج می برند.

او گفت برخی از کودکان متاثر از سوء تغذیه آنچنان ضعیف می باشند که توانایی حرکت ندارند.

آقای الاکبروف همچنین گفت که بحران مالی و بانکی در افغانستان به اندازه ای شدید است که بیش از ۸۰ فیصد جمعیت افغانستان را با بدهکاری و افزایش قیمت های مواد غذایی روبرو ساخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا