• انتشار: 2 آوریل 2020
  • ساعت: 11:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43123
پرینت

سازمان ملل: بعد از جنگ جهانی دوم کرونا بزرگترین چالش به شمار می رود

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد کرونا بعد از جنگ جهانی دوم بزرگترین چالش برای دنیا محسوب می شود که در گذشته نه چندان دور نمونه نداشته است.

انتونیو گوترز، دبیرکل سازمان ملل متحد، هشدار داد شیوع ویروس کرونا،  پس از جنگ جهانی دوم، بزرگترین چالش برای جهان محسوب می گردد.

به گفته وی، این چالش می تواند رکود اقتصادی را که احتمالاً در گذشته نزدیک نمونه ای ندارد را ایجاد نماید.

این هشدار در حالیست که به دلیل توقف در امور اقتصادی در سراسر جهان تعداد زیادی از تجارت ها در حالت تعلیق قرار دارند و با این حال، پیش بینی های شدیدی در مورد تاثیر اقتصادی احتمالی مبنی بر اقدامات اعمال شده برای مبارزه با ویروس کرونا، صورت می گیرد.

از سوی دیگر، شمار مبتلایان به این ویروس و تعداد موارد مرگ و میر تایید شده در سراسر جهان به سرعت در حال رشد است. در حال حاضر، در حدود ۸۸۵۲۲۱  نفر مبتلا و ۴۴۲۱۲ تن کشته در جهان ثبت گردیده است.

بر اساس یک گزارش از بی بی سی، شمار تلفات در ایالات متحده اکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر است که این رقم بالاتر از تعداد اعلان شده تلفات در چین، جایی که نخستین شیوع این بیماری صورت گرفت، می باشد.

طبق معلومات دانشگاه جان هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته در ایالات متحده تعداد ۸۶۵ نفر جان خود را از دست داده اند و در حدود ۱۸۹۰۰۰ نفر در این کشور، به این ویروس مبتلا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.