• انتشار: 28 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:30
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41192
پرینت

سازمان ملل برای پیش برد کمک های بشردوستانه خود در افغانستان در سال ۲۰۲۰ برخواستار کمک ۷۳۰ میلیون دلاری شد

سازمان ملل از کشورهای کمک کننده خواست برای پیش برد ماموریت های بشری در افغانستان در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۷۳۰ میلیون دلار به این سازمان کمک کنند.

ملل متحد روز دوشنبه ۲۷ جنوری (هفتم دلو) گفت در سال جاری برای رفع نیازمندی های مواد غذایی و سرپناه به ۹.۴ میلیون دالر نیاز است. در سال ۲۰۱۹ این رقم ۶.۵ میلیون دالر بود.

ملل متحد از کشوها و امدادگران جهان خواستار بیش از ۶۰۰ میلیون دالر به ماموریت این نهاد در افغانستان شده است.

توبی لانزیر، معاون نمایندۀ ویژه ملل متحد برای افغانستان به رویترز گفت جنگ افغانستان منحیث مرگبارترین تنش در جهان است و افزون بر آن، این کشور با خشکسالی و فقر روز افزون دست و گریبان بوده و نیازمند کمک است.

آقای لنزر هفته جاری به بروکسل و لندن و هفتۀ بعدی به کانادا، نیویارک و واشنگتن مسافرت می‌کند تا امدادگران را متعهد به حمایت نقدی اضطراری بسازد.

این تعهد، جدای از میلیارد ها دالر کمک های توسعه‌ای افغانستان خواهد بود که در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ در یک کنفرانس بین المللی تعهد شده است.

این مقام ملل متحد افزود کمک های توسعه‌ای افغانستان در پایان سال جاری تمام می‌شود و این کشور به میلیاردها دالر کمک بیشتر نیاز خواهد داشت.

ملل متحد امیدوار است در پایان سال جاری، کنفرانس دیگر امدادگران را با هدف جمع آوری پول برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.