• انتشار: ۶ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۳۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62470
پرینت

سازمان ملل برای رسیدگی به مهاجرت دسته جمعی افغان ها خواستار کمک ۳۰۰ میلیون دالری شد

سازمان ملل متحد برای مدیریت مهاجرت گروهی و بزرگ افغان ها به دیگر کشورها از جمله ایران و پاکستان خواستار کمک ۳۰۰ میلیون دالری شده است.

نهادهای سازمان ملل متحد برای رسیدگی به مهاجرت دسته جمعی صدها هزار پناه جوی افغان که از جنگ و اذیت حاکمیت طالبان فرار می کنند، خواستار کمک ۳۰۰ میلیون دالری شده اند.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و نهاد های همکار آن برای آنچه که بدترین وضعیت ممکنه مهاجرت جدید ۵۱۵۰۰۰ افغان به کشورهای همسایه افغانستان خوانده شده، آمادگی می گیرد.

کیلی کلمنتس کمیشنر ، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می گوید آمادگی های درجریان است تا کمک های مالی و مادی برای حکومت های کشورهای همسایه افغانستان جهت رسیدگی به مهاجرت دسته جمعی شماری زیادی از پناهجویان، فراهم شود.

او می گوید با مقامات این کشورها بحث روی تسریع روند پاسخ بشری جریان دارد.

او می افزاید پلان ساحوی پیشنهاد یک بخش کلیدی این روند می باشد. تا این دم شاهد مهاجرت گسترده نبوده ایم ، علتش این بوده است که وضعیت در افغانستان به بسیار سرعت و خلاف توقع تحول کرد. به همین منظور ما باید برای هر نوع احتمالات آماده باشیم، که این کار به منابع، آمادگی و وقت قابله ملاحظه نیاز دارد. بیشتر این کمکها ممکن به کشورهای ایران و پاکستان ، جایی که ۲.۲ میلیون افغان در آن برای چندین دهه زندگی می کنند، صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.