اقتصادِتیتر یک

سازمان ملل برای راه اندازی اقتصاد افغانستان بودجه ۸ میلیارد دالری در نظر گرفته است

مقام ها در سازمان ملل متحد می گویند که برای راه اندازی مجدد نظام اقتصادی در افغانستان در سال آینده میلادی، هشت میلیارد دالر بودجه در نظر گرفته اند.

به گفته این مقام ها، مبلغ در نظر گرفته شده در بخش های مختلف افغانستان به شمول ارائه خدمات غذایی به کودکان در مکاتب، اشتغال زایی، پرداخت بدهی های برقی افغانستان به کشورهای آسیای میانه و بازسازی سیستم حکومت داری افغانستان علاوه بر کمک های بشردوستانه استفاده خواهد شد.

«رامز الاکبروف» معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه برای افغانستان گفت که سازمان ملل نمی خواهد به یک دولت بدیل در افغانستان مبدل شود اما برای جامعه جهانی مهم است تا دستاوردهای ۲۰ سال گذشته در افغانستان از دست نرود.

او گفت مردم افغانستان مستحق زندگی با عزت و با امید می باشند.   

با سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان که در لیست تحریم های سازمان ملل و امریکا قرار دارند، دارایی های نقدی بانک مرکزی افغانستان مسدود شد و بسیاری از سرمایه داران نیز از کشور خارج شده اند که منجر به بیکاری و فقر گسترده ای در کل سطح کشور شده است.

پیش تر سازمان برنامه جهان غذای سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده بود که ۹۸ فیصد مردم افغانستان دسترسی به غذای کافی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا