اجتماعی

سازمان ملل از طالبان خواست تا جزئیات دلیل بازداشت خبرنگاران را منتشر کند

دفتر ماموریت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) از دولت طالبان خواسته تا جزئیات بازداشت دو خبرنگار آریانا نیوز را منتشر کند.

یوناما امروز (سه شنبه ۱۲ دلو) از دولت سرپرست طالبان خواست تا جزئیات بازداشت دو تن از خبرنگاران شبکه آریانا نیوز را که روز گذشته ناپدید شدند منتشر کند.

لازم به ذکر است که شب گذشته گزارش شد که «وارث حسرت» و «اسلم حجاب» دو تن از مجریان شبکه آریانا نیوز توسط استخبارات طالبان بازداشت شده اند.

بلال کریمی یک تن از سخنگویان طالبان اما نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است که این خبرنگاران در بازداشت طالبان نمی باشند.  

دفتر یوناما در توییتی نوشته است: «سازمان ملل با ابراز نگرانی نسبت به افزایش محدودیت ها علیه رسانه ها و آزادی بیان، از طالبان می خواهد تا دلیل بازداشت این خبرنگاران را علنی سازد و به حقوق شهروندان افغانستان نیز احترام بگذارد.»

این خبرنگاران در حالی ناپدید شده اند و طالبان بازداشت آنها را انکار می کند که هم اکنون نیز از سرنوشت دو فعال مدنی زن و خانم عالیه عزیزی مدیر سابق زندان زنانه هرات خبری در دست نیست.

طالبان بازداشت این زنان را نیز انکار می کنند، اما خانواده های آنان می گویند که این زنان از سوی استخبارات طالبان بازداشت شده اند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا