• انتشار: 22 دسامبر 2015
  • ساعت: 14:39
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5358
پرینت

سازمان ملل، تحریم طالبان را تمدید کرد

سازمان ملل متحد قطعنامه ای را با اکثریت آرا تایید کرد که بر اساس ان گروه طالبان تا هجده ماه دیگر در فهرست تحریم قرار دارد  و سفرهای اعضا و منابع مالی این گروه با محدودیت های بین المللی مواجه خواهد شد.

محمود صیقل، نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل از این قطعنامه پشتیبانی کرده و گفته که افغانستان هرگز از گروه های تروریستی شکست نخواهد خورد و سربازان افغان با شهامت کامل در برابر گروه های تروریستی ایستادگی می کنند.

سازمان ملل متحد در قطعنامه خود ذکر کرده است، هر شخص و یا گروهی که با گروه طالبان همکاری کند در فهرست تحریم ها قرار خواهد گرفت.

یکی از بند های مهم این قطعنامه می توان به مسدود شدن منابع مالی طالبان، منع رفت و آمد بین المللی، اشخاص حقوقی و خرید و فروش اموال این گروه اشاره کرد.

سازمان ملل، کمک‌ های مالی‌، اقتصادی، جلب و جذب نیرو‌، حمایت مستقیم و یا غیرمستقیم، تهیه مواد منفجره و تجهیزات نظامی را در تحریم های تازه گنجانده است.

این سازمان در حالی تمدید تحریم ها علیه طالبان را بیشتر کرده که گفته شده افراد این گروه در سال روان هجری شمسی دست به حملات بیشتر زده اند که بیشتر فعالیت این گروه در شمال افغانستان متمرکز بوده است.

ر چند گزارش های از تلفات سنگین طالباان در جنگ امسال منتشر شده اما اعضای این گروه در حال حاضر مصروف نبرد شدید در ولایت هلمند در جنوب کشور هستند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.