اجتماعی

برنامه جهانی غذا به ۵ میلیون نفر در ولایات شمالی کمک غذایی و مالی می کند

برنامه جهانی غذا اعلام کرد برای ۵ میلیون نفر در ولایات شمال افغانستان تا ۵ ماه آینده خوراک و پول نقد کمک می کند.

مسئولان این سازمان تاکید می‌ورزند ۶۰ درصد از باشندگان ولایات شمال ‌کشور نادار هستند و این رقم تا دو ماه دیگر به ۷۰ درصد خواهد رسید.

این نهاد کمک‌رسان می‌گوید با سرد شدن هوا، گرسنگی و ناداری افزایش خواهد یافت و شمار بیشتری از شهروندان افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز پیدا می‌کنند.

نجیب ‌الله رحمانی، مسئول برنامه جهانی غذا در شمال افغانستان، گفت: «حدود ۶۰ فیصد مردم سمت شمال در حال حاضر در حالت گرسنگی به سر می‌برند و این رقم تا دو ماه آینده به ۷۰ فیصد افزایش خواهد یافت.»

این در حالی است که صدها تن از خانواده‌های نادار در مزارشریف روز گذشته بسته‌های کمکی را که از سوی سازمان غذایی جهان برای آنان توزیع می‌شوند، دریافت کردند.

این خانواده‌ها می‌گویند بیکاری، خشکسالی، آوارگی و جنگ سبب ناداری و تنگدستی شان شده اند.

مولودین، باشنده بلخ، گفت : «بی‌کاری و ناداری مردم را عذاب کرده است ورنه آرامی است شکر خداوند.»

خدیجه، باشنده بلخ، گفت: «در خانه کارگر ندارم، یک بچه دارم در خانه مریض است، همسرم وفات کرده است.»

مسئول این سازمان مددرسان در شمال‌ کشور می‌گوید قرار‌است تا پنج ماه آینده برای پنج میلیون انسان در ولایت‌های شمال‌کشور خوراک و پول نقد کمک کنند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. عضو نهاد های امنیتی حکومت قلبی افغانستان بودم از ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ تا هنوز یک افغانی هم درآمد نداشته ام در سخت ترین شرایط گرسنگی به سر می‌برم هیچ کار را پیدا نتوانستم و در هیچ نهاد مراجعه نمیتوانم از ترس حکومت حاکم و ۹ نفر عیال دارم تاهنوز هیچ کمکی از هیچ نهاد کمک رسانی دریافت نکرده ام لطفاً نجات دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا