اجتماعی

سازمان «سارک» خواهان ارسال فوری کمک های بشردوستانه به افغانستان شد

«افتخار علی ملک» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع «اتحادیه همکاری های منطقه ای جنوب آسیا» (سارک) امروز یکشنبه ۹ عقرب از جامعه جهانی خواست که با توجه به آن که در حدود ۲۲ میلیون نفر از شهروندان افغانستان با آمدن فصل سرما با کمبود مواد غذایی مواجه هستند، کمک های بشردوستانه شان را فورا ارسال کنند.

افتخارعلی ملک گفت که جامعه جهانی به شمول کشورهای غربی به ویژه آمریکا باید متوجه باشند که این بی تفاوتی منجر به هرج و مرج بیشتر در داخل کشور می گردد.

وی افزود که هرج و مرج بیشتر در داخل افغانستان به گرسنگی و جنگ داخلی می انجامد که عواقب آن برای تمامی کشورها فاجعه بار است.

او علاوه کرد که تنها ۵ فیصد مردم افغانستان در حال حاضر دسترسی به غذای کافی دارند.

این گفته ها در حالی از سوی این عضو پاکستانی سازمان سارک مطرح می گردد که روز گذشته ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز در روایتی مشابه گفته بود که اگر دنیا طالبان را به رسمیت نشناسد، این به مشکلی نه تنها برای منطقه بلکه برای کل دنیا تبدیل خواهد شد.

اتحادیه همکاری های منطقه ای جنوب آسیا موسوم به (سارک) در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و هم اکنون کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، مالدیو، نپال، بوتان و افغانستان اعضای این سازمان هستند؛ کشورهای چین و ایران نیز از اعضای ناظر این سازمان هستند اما درخواست عضویت دایم دارند.

هدف از تشکیل این اتحادیه افزایش همکاری های متقابل میان اعضا می باشد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا