اجتماعی

سازمان بین المللی مهاجرت: در دو ماه گذشته بیش از ۱۲۰ هزار افغان به کشورشان باز گشته اند

سازمان بین المللی مهاجرت(آی اُ ام) در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد یک صد و بیست هزار و سه صد و چهل و یک افغان طی دو ماه گذشته به صورت داوطلبانه یا به اجبار از ایران و پاکستان به افغانستان باز گشته اند.

این گزارش که از یکم جنوری تا بیست و پنجم فبروری سال جاری میلادی تهیه شده شامل عودت کنندگان داوطلب و دیپورت شده ها می باشد.

براساس گزارش، طی دو ماه یک صدو هشت هزار و هفت صد و پانزده نفر از مهاجرین افغان از ایران به افغانستان بازگشته اند که هفتاد هزار آن دیپورت شده اند.

طی این بازه زمانی یازده هزار و شش صد وبیست و شش نفر هم از پاکستان و از مرز تورخم و چمن به افغانستان بازگشته اند که تنها دو صد و پنجاه نفر آن دیپورت شده اند.

بر پایه گزارش به عودت کنندگان در مرز کمک شده است.

گزارش می افزاید به طور کلی به چهل و چهار هزار و شش صدو نودو هفت عودت کننده کمک صورت گرفته است. سی و پنج هزار عودت کننده از ایران و بیش از نه هزار نفر از پاکستان حین بازگشت به افغانستان کمک دریافت کرده اند.

کمک سازمان بین المللی مهاجرت به عودت کنندگان افغان شامل «غذای گرم، ترانسپورت، پیسه نقد چند منظوره، اسکان، پول نقد چند منظوره، وسایل اولیه خانه، ارجاع برای خدمات، مشاوره اورجانسی، مراقبت های بهداشتی و کووید-۱۹ و ارجاع برای مراقبت های ثالث به یک مرکز صحی» بوده است.

گزارش سازمان بین المللی مهاجرت در حالی از بازگشت این تعداد به افغانستان در دو ماه اخیر خبر می دهد که فرار افغان ها از ترس مرگ ناشی از گرسنگی و فقر و انتقام طالبان همچنان ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا