• انتشار: 14 آگوست 2016
  • ساعت: 17:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12288
پرینت

ساختمان سرک دهلیز شمال به جنوب از مسیر یکاولنگ مورد تایید قرار کمیسیون تدارکات ملی گرفت/۱۲ قرارداد به ارزش ۸ میلیارد افغانی منظور شد

کمیسیون تدارکات ملی ۱۲ قرارداد به ارزش حدود ۸ میلیارد افغانی را منظور کرد که ۶ قرارداد چارچوبی اعاشه و محروقات وزارت امور داخله حاوی ۳۸ بخش (لات) شامل آنها می باشد.

همچنین در این جلسه، کمیسیون تدارکات ملی پیشنهاد وزارت فواید عامه مبنی بر آغاز طی مراحل پروسه تدارکاتی اعمار سرک دهلیز شمال و جنوب از ساحه یکاولنگ بامیان الی دره صوف سمنگان را با استفاده از روش داوطلبی تایید کرد.

رئیس جمهوری آغاز پروسه تدارکات این پروژه مهم و بزرگ را برای انکشاف افغانستان مرکزی یک گام مهم عنوان کرد و هدایت داد که مناطق مرکزی از زندان جغرافیای طبیعی خارج و به ولایات و شاهراه های کشور وصل گردد.

همچنان به وزارت فواید عامه هدایت داد که در قسمت پروژه سازی شبکه شاهراه های افغانستان در آینده طور پلانگذاری کند که فرصت تطبیق پروژه ها با استفاده از ظرفیت و توانایی شرکت های داخلی نیز فراهم گردد.

کمیسیون تدارکات ملی قرارداد تهیه، اعمار و نصب سب استیشن ۲۲۰ کیلو ولت و شبکه ۲۰ کیلو ولت برای تونل سالنگ را که از جانب شرکت برشنا پیشنهاد شده بود جهت بررسی هر چه بیشتر و تکمیل اسناد اعاده کرد.

همچنین، کمیسیون تدارکات ملی بسته دوم قراردادهای چارچوبی را در پرنسیب و مشروط بر صحه گذاری هیات ناظر و سیستیکا، نیز تائید کرد.

علاوه بر آن، قرارداد بخش اول اعمار دیوار های احاطه، دروازه ها، دیوار های استنادی، مبرزها و سیستم نصب برق ۳۶ باب مکتب در ولایت دایکندی و اعمار بخش دوم جاده حلقه ای هرات که ۲۵ کیلومتر طول دارد، نیز مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت.

کمیسیون تدارکات ملی، وزارت فواید عامه را مکلف ساخت که در زمینه تطبیق پروژه جاده حلقه ای هرات پلان تطبیقی مشخص و واقعبینانه را از شرکت قراردادی مطالبه نموده و از روند عملی شدن پروژه نظارت دقیق انجام دهد.

در این نشست همچنان تأکید گردید که معلومات این پروژه با شهرداری و باشندگان آن ولایت شریک ساخته شود تا نظارت مردمی از روند تطبیق با کیفیت پروژه نیز صورت گیرد.

استخدام شرکت مشورتی جهت نظارت و ارزیابی پروژه CBR، دیزاین مهندسی ساختمان مرکز اولی آسان خدمت، تعدیلات در پروژه تعمیر خدمات صحی وزارت امور داخله، تدارک تیل مورد نیاز شرکت برشنا و فسخ قرارداد تهیه تجهیزات، نصب و مونتاژ دستگاه کوچک برق آبی آسعد آباد ولایت کنر، نیز از سوی کمیسیون منظور گردید.

گفتنی است که جلسه کمیسیون تدارکات ملی در ارگ با حضور رئیس جمهوری و معاون دوم وی صورت گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.