• انتشار: 12 دسامبر 2018
  • ساعت: 22:42
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30877
پرینت
بریت مک گریک معین وزارت خارجه امریکا

ساختار داعش در افغانستان بسیار پیچیده است

نماینده ویژه رئیس‌جمهور امریکا برای ائتلاف جهانی مبارزه با گروه داعش گفته است که هسته این گروه در افغانستان پچیده است و باید راهکار سنجیده‌شده در مبارزه با این شبکه در افغانستان روی دست گرفته شود.

به گزارش رها، نماینده ویژه رئیس‌جمهور امریکا برای ائتلاف جهانی مبارزه با گروه داعش در گفتگو با آریانا نیوزگفته است: در افغانستان نیز یک هسته بسیار پیچیده داعش در شرق افغانستان وجود دارد که تلاش داریم تا این گروه در همان‌جا متمرکز باقی بماند و نتواند هسته‌های‌شان را در دیگر نقاط افغانستان گسترش بدهند. به همین خاطر این تلاش ها مدت زیادی را در بر خواهد گرفت.

جان سولیوان، معاون وزیر خارجه امریکا نیز گفته است: “داعش و القاعده یک تهدید برای همه ما است. ملت های مان برای مبارزه و شکست داعش در کنار همدیگر ایستاده اند. داعش و القاعده دیدگاه جهانی خود را با صدای بلند پخش می کنند و از طریق پیام شان تمام زنان و مردان افراط گرا را در جهان می خواهند تا آنها را قانع بسازند که با این گروه یکجا شوند.

مدتی است که گروه داعش در ولایت ننگرهار فعالیت دارد و برخی گزارش ها حدود ۲۵۰۰ جنگجوی داعش از سوریه به افغانستان جابجا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.