• انتشار: ۳۰ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۵۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16557
پرینت

زوج آمریکایی-کانادایی در بند طالبان در ویدیویی تازه خواستار آزادی شان شدند

برخی از اعضای ارشد گروه طالبان امروز (سه شنبه) تایید کرده اند که به تازگی یک فایل تصویری از زوج آمریکایی – کانادایی در بندشان منتشر کرده اند که در آن فایل تصویری، این زوج خواستار آزادی شان از بند شبکه حقانی می شوند.

در فایل تصویری تازه که ظاهرا در تاریخ ۳ دسامبر سال جاری و در مکانی نامعلوم ضبط شده، خانم «کاتلین کولمن» آمریکایی و «جوشا بویل» شوهر کانادایی به همراه دو کودکش که در بند طالبان به دنیا آمده اند، دیده می شود.

خانم کولمن ۳۱ ساله هنگامی که در سال ۲۰۱۲ توسط طالبان ربوده شد، حامله بود.

در این فایل تصویری، خانم کولمن می خواهد این اسارت ۵ ساله شان در نزد طالبان خاتمه یابد.

او این اسارت را «کابوس بی معنا» توصیف کرده است.

وی در این ویدیو می گوید “می دانیم که دو طرف (دولت و طالبان) از ما متنفر هستند و می خواهند ما و دو فرزندانمان در مشکلات خودمان غرق باشیم. اما تنها چیزی که می خواهیم این است که دعا کنیم یک شخصی پیدا شود و وضعیت خشونت باری که این مردان (طالبان) علیه ما بوجود میاورند را درک کند. وضعیت خشونت باری که به گفته خود طالبان در تلافی انجام می دهند.”

خانم کولمن از دولت آمریکا و کانادا می خواهد تا با گروگان گیرانشان (طالبان) به تفاهمی برسند و به آنها پول، قدرت و یا دوستانشان را بدهند تا آنها را آزاد نمایند.

وی افزود “به ما گفته اند که زندانیانی در زندان کابل هستند که برای شان بسیار مهم است و آنها می خواهند که به ان زندانی ها آسیبی نرسد و آزاد گردند.”

او همچنین گفت که بخاطر کودکانش هم که شده دولت با طالبان بر سر آزادی آنها به توافقی برسد.

خبرگزاری رویترز پیش تر نوشته بود که شبکه حقانی در بدل آزادی این زوج خواستار آزادی چندین اعضای ارشد خود به شمول برادر و مامای سراج الدین حقانی که معاون شبکه حقانی است، شده بود.

مقامات آمریکایی تاکنون در خصوص انتشار این فایل تصویری اظهار نظری نکرده اند، اما یک سخنگوی دولت کانادا گفت که در حال بررسی این ویدیو می باشند.

لازم به ذکر است که این فایل تصویری با پیامی که در آن نوشته شده بود «این پیامی واضح است؛ این زوج و فرزندانشان تا زمانی که خواسته هایمان برآورده نشود، آزاد نخواهند شد» خاتمه می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.