• انتشار: 31 آگوست 2016
  • ساعت: 11:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12808
پرینت

زن و شوهر خارجی در بند طالبان: افغانستان اعدام زندانیان طالبان را متوقف کند

وزارت دفاع آمریکا گفته است که در حال بررسی یک فایل تصویری می باشد که به تازگی از سوی گروه طالبان منتشر شده که در آن یک زوج آمریکایی و کانادایی هشدار می دهند که طالبان در صورتی که دولت افغانستان اعدام زندانیان طالبان را متوقف نکند آنها را خواهند کشت.

در این فایل تصویری که هنوز صحت آن نیز تایید نشده، جوشا بایل کانادایی و همسر آمریکایی او خانم کاتلین کولمن که در سال ۲۰۱۲ در افغانستان توسط طالبان ربوده شدند، از دولت آمریکا و کانادا می خواهند که به دولت افغانستان فشار آورده تا اعدام زندانیان طالبان را متوقف کند، در غیر این صورت طالبان این زوج و دو فرزندشان را می کشند.

در این ویدیو، کاتلین کولمن به خانواده اش گفته است که دومین فرزندشان در دوران اسارت به دنیا آمده است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری روزانه اش گفت “همچنان بررسی ها برای تایید صحت فایل تصویری ادامه دارد. ما همگی نگران وضعیت خانواده خانم کاتلین کولمن هستیم، و همچنان خواهان آزادی فوری آنها بخاطر مسایل حقوق بشری هستیم.”

لازم به ذکر است که این فایل تصویری روز گذشته توسط سایت آمریکایی انتلیجنس گروپ که فعالیت های گروه های افراطی را به صورت آنلاین رصد می کند در یوتیوب منتشر شد که توجهات بسیاری را به خود جلب کرد.

یک مقام دولت کانادا نیز در پی انتشار این فایل تصویری گفت که دولت کانادا از انتشار این فایل تصویری آگاه داشت و تا اطلاع ثانوی در این خصوص هیچ گونه بیانیه و اطلاعاتی که ممکن است زندگی یک شهروند کانادایی را به خطر اندازد صادر نخواهد کرد.

جوشا بایل در ویدیو گفته است که طالبان از اندیشه این که مرگ خود آنها فرارسیده است نگران هستند و می گویند که با کشتن خانواده جوشا بایل می خواهند انتقام بگیرند.

او گفت “آنها (طالبان) همه ما را خواهد کشت، اگر سیاست های دولت افغانستان در اعدام زندانیان طالبان تغییر نکند.”

جوشا بایل کانادایی و همسر آمریکایی او خانم کاتلین کولمن در تابستان سال ۲۰۱۲ در سفری ابتدا به روسیه رفتند، و سپس پس از عبور از قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان وارد افغانستان شدند. اما در افغانستان این زوج توسط طالبان ربوده شدند و تاکنون در بند طالبان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.