• انتشار: 27 جولای 2017
  • ساعت: 19:58
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22959
پرینت

زنی بعد از سه ماه زندگی مشترک توسط شوهرش با تیزاب کشته شد

کمیسیون مستقل حقوق بشر اعلام کرده است که یک بانوی ۱۷ ساله بعد از سه ماه زندگی مشترک، توسط شوهر و اقوام شوهرش با پاشیدن تیزاب/اسید کشته شد.

کمیسیون حقوق بشر می گوید که به اثر پیگری قضایا از سوی بخش حمایت و انکشاف حقوق زنان و بخش آمبودزمن دفتر ساحوی گردیز کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، مقتول باشنده اصلی ولسوالی مندوزی ولایت خوست و فعلا ساکن قریه رباط ولایت پکتیا است که توسط شوهر، خواهرزاده شوهر و خواهر شوهر باشندگان اصلی ولایت ارگون پکتیکا که فعلا در همسایگی والدین خانم جوان زندگی می کنند به قتل رسیده است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر می گوید که زن جوان در ساحه کمپ مهاجرین رباط گردیز؛ خانه‌ای را که قبلاً به کرایه گرفته بود به حالت وحشیانه و فجیع با پاشیدن تیزاب به صورت و بدن مقتول، اجرا نموده و در حویلی او را دفن کرده اند.

محل توسط پولیس امنیتی قوماندانی امنیه ولایت پکتیا تثبیت و در ‌تاریخ ۳۱/۰۴/۱۳۹۶ به اثر امر ریاست محکمه ولایت پکتیا محل واقعه را باز و جسد را بیرون کرده و به خانواده مقتول تحویل دادند.

این در حالیست که به اساس کتاب ثبت خشونت علیه زنان دفتر ساحوی گردیز، آمار نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته در قضایای خشونت علیه زنان افزایش آمده و دفتر ساحوی گردیز کمیسیون مستقل حقوق بشر را نگران ساخته، و از دولت خواهان مجازات کردن عاملین قضایی خشونت علیه زنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.