• انتشار: 3 اکتبر 2019
  • ساعت: 10:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38336
پرینت
یک رسانه انگلیسی فاش ساخت

زندانی مخفی در شمال سوریه با ۵ هزار داعشی که به ۴۰ زبان صحبت می کنند

بر اساس گزارش یک رسانه بریتانیایی زندانی سری در شمال سوریه وجود دارد که بیش از ۵ هزار تروریست داعشی با تابعیت‌های مختلف در ان نگهداری می شوند.

شبکه “I TV News”  بریتانیا گزارشی تصویری منتشر کرد که وضعیت ببیش از ۵ هزار داعشی در زندانی سری در شمال سوریه را نشان می داد؛ داعشی‌هایی که در این زندان نگهداری می شوند تابعیت‌های مختلف دارند و به ۴۰ زبان دنیا صحبت می‌کنند.

آینده ای زندانیان داعش نامعلوم است.

ایسنا به نقل از روسیا الیوم گزارش داد در میان این زندانیان داعش افرادی با تابعیت‌های اروپایی که شبکه بریتانیایی با آنها مصاحبه کرده نیز وجود دارد؛ کسانی که فریب تبلیغات‌ “جذاب” داعش را خورده‌اند و در قبول ندای داعش در کمک به فقرا و سوری ها به این کشور آمده اند.

آنها اکنون آرزوی بازگشت به دیارشان و آغوش خانواده‌هایشان را دارند اما دولت‌هایشان عجله‌ای برای کمک به آنها ندارند.

افزون بر خطرات بهداشتی و روانی ناشی از اقامت نامحدود در این زندان سری که مملوء از جمعیت است، ناامیدی آنها به دلیل تجربه همکاری‌شان با داعش آنها را مضطرب و پریشان کرده است. مضاف بر اینکه بسیاری از آنها در شرایط سخت زندان تندخو شده‌اند.

طبق این گزارش، اداره زندان اخیرا ناگزیر شده بعد از درخواست ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش از حامیانش برای آزادسازی هم‌قطاران‌شان که در چنین بازداشتگاه‌هایی به سر می‌برند، تدابیر امنیتی را افزایش داده و نگهبانان زندان را بیشتر کند.

چند ماه پیش دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا کشورهای اروپایی را تهدید کرده بود که اگر داعشی‌های زندانی نزد نیروهای سوریه دموکراتیک به کشورهایشان نپذیرند و کمکی در این باره نکنند واشنگتن و هم‌پیمانان محلی‌اش ناگزیرند آنها را آزاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.