• انتشار: 8 می 2018
  • ساعت: 19:14
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28084
پرینت
فرمانده پولیس کندهار:

زندانیان آزاد شده حزب اسلامی، به گروه طالبان پیوسته اند

فرمانده پولیس ولایت کندهار می گوید که زندانیان حزب اسلامی حکمتیار پس از آزاد شدن توسط دولت، به گروه طالبان پیوسته و به میدان های جنگ برگشته اند.

جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت کندهار می گوید که زندانیان حزب اسلامی حکمتیار پس از اینکه توسط دولت آزاد شدند، به گروه طالبان پیوسته و به میدان های جنگ بازگشته اند.

آقای رازق افزوده که حمله انتحاری اخیر در ولسوالی دامان این ولایت که جان ۱۱ کودک را گرفت، از سوی یک تن از فرماندهان حزب اسلامی به نام «ولی محمد» در زندان طراحی شده بود، که وی توسط دولت هم اکنون آزاد شده است.

خانم «سیما سمر» رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز می گوید که دولت باید مسئله زندانیان آزاد شده حزب اسلامی حکمتیار را به گونه جدی مورد بررسی قرار دهد.

خانم سمر امروز (سه شنبه) طی یک نشست خبری گفت که دولت باید در زمینه زندانیان آزاد شده حزب اسلامی حکمتیار به گونه جدی بررسی کند، و در صورت درست بودن این گفته ها، دولت باید هر چه زودتر از آن جلوگیری کند و همچنین باید پاسخگو باشد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی تقریبا دو سال پیش طی یک تفاهمنامه با دولت، به پروسه صلح پیوست و از آن زمان تاکنون ۱۵۳ تن از زندانیان این حزب از زندان های کشور آزاد شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.