اجتماعی

زنان کارمند دولتی با برپایی تجمع اعتراضی خواستار بازگشت به کارهایشان شدند

شماری از زنان کارمند در ادارات دولتی در کابل امروز (پنجشنبه ۱۹ جوزا) با برپایی یک گردهمایی اعتراضی در پارک شهر نو خواستار بازگشت به وظایف شان شدند.

این زنان در پارک شهر نوی کابل تجمع کرده و با انتشار یک اعلامیه مطبوعاتی از مقام های طالبان خواستند که سرنوشت آنها را روشن سازند.

در اعلامیه این زنان آمده است که آنها در زمستان سال گذشته اولین نشست خبری شان را در رابطه با وظایف زنان در ادارات دولتی برگزار کردند و مقام های طالبان در آن زمان وعده سپردند که به خواسته آنها توجه خواهند کرد، اما با گذشت ده ماه این زنان همچنان اجازه بازگشت به کار را ندارند.

براساس اعلامیه، «مدت نزدیک به ده ماه می شود که زنان در بی سرنوشتی به سر می برند و حکومت با وعده های میان تهی زنان را مشغول ساخته اما اقدامی جدی نمی کند.»

این زنان می گویند که طالبان واحدهای جندر را از ساختار ادارات دولتی حذف کرده و به کارکنان این بخش ها نیز معاش پرداخت نمی کند.

در اعلامیه آمده است: «در هر واحد حمایوی زنان یا همان واحد جندر حداقل دو زن مصروف کار بودند که کل کارمندان واحدهای جندر در حدود بیشتر از پنجاه زن میشد. با حذف این واحدها اکنون این زنان در بی سرنوشتی محض قرار دارند چون بست‌های شان به طور کامل حذف شده است.»

در اعلامیه همچنین گفته شده که طالبان تمامی ۱۲۰ زن کارمند کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی را از بست‌های شان حذف کرده که پس از تلاش‌های زیاد زنان، تنها ده نفر آنان مجددا استخدام شده و ۱۱۰ نفر دیگر همچنان خانه نشین هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا