• انتشار: ۲ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23764
پرینت

زنان در غور، علیه طالبان تظاهرات کردند

حدود صد تن از بانوان ولایت غور در پی کشتار افراد ملکی در کشور به خصوص ولایت غور توسط طالبان، تظاهرات کردند و خواستار امنیت شدند.

این زنان امروز پنجشنبه ۲ سنبله از دروازه شورای ولایتی تا میدان شفاخانه مرکزی این ولایت با شعارهای «ما امنیت می‌خواهیم، جنگ بس است، کشتار انسان‌ها در هیچ دین و آیینی وجود ندارد» را راهپیمایی کردند.

فریده ناصری، فعال حقوق زن و از اشتراک کنندگان در این تظاهرات گفت: «ما امروز خواستیم تا با این حرکت مدنی خود، کشتار افراد بیگنانه در ولسوالی تیوره و شماری از ولایات دیگر را محکوم کنیم.»

همچنان گلثوم رضایی، عضو شورای ولایتی غور که در این راهپیمایی اعتراضی شرکت کرده بود، گفت، تشکیلات پولیس در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت اندک است و حکومت باید شمار این نیرو را از افزایش دهد.

به نقل از خبرگزاری افق؛ عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور گفت که اداره محلی این ولایت خواسته‌های این معترضان را به مرکز کشور انتقال می‌دهد.

این در حالی است که در حمله گروه تروریستی طالبان در ولایت‌های غور و سرپل، طی چند هفته اخیر صدها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

بااین وجود، معترضان امروز در غور از حکومت خواستند که عملیات گسترده‌ی نظامی را در ولسوالی‌های این ولایت به ویژه تیوره علیه طالبان راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.