• انتشار: 15 مارس 2018
  • ساعت: 13:00
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27103
پرینت

زنان در جوزجان توسط داعشیان خارجی آموزش نظامی می بینند

سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی درزاب مى‌گوید که شمارى از تروریستان خارجی در ولسوالی درزاب این ولایت، برخى زنان را به صفوف گروه داعش جذب کرده و آنها را آموزش نظامی مى‌دهند.

امان الله سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی درزاب به خبرگزاری پژواک گفته که دستکم ۲۰ تروریست خارجی که عضویت گروه داعش را دارند، برای زنان آموزش نظامی می‌دهند.

وی تصریح نموده که قراراطلاعات واصله، هرگروپ شامل شصت تن از زنان است که در قرای مُغل و سردره، مصروف فراگیری آموزش‌های نظامی اند .

او به این نکته نیز اشاره کرد که  گروپ ٢٠ نفرى از مشاورین خارجى، به تازگی از ولایت ننگرهار به ولسوالی درزاب ولایت جوزجان آمده اند، که بیشتر مسایل دینی و نظامی را به زنان آموزش مى دهند و فعالیت آنها از مدت ها به این سو آغاز گردیده و درهفته دو بار، زنان را در یک محله گرد آورده به آنها آموزش‌های نظامی می‌دهند.

در همین حال، محمدرضاغفوری سخنگوی والی جوزجان ضمن تایید وخامت اوضاع امنیتی در ولسوالی درزاب گفت که حداقل هشتاد در صد مناطق ولسوالی درزاب، زیر تهدید نیروهای داعش قرار دارد.

وی از آموزش نظامی زنان توسط گروه داعش، ابراز بی اطلاعی کرده گفت که داعشیان قبلا اطفال زیر سن را برای جنگ آماده مى کردند و به آنها مسایل جنگی را مى آموختند؛ اما اینکه آنها در این اواخر اقدام به  آموزش زنان برای ادامه جنگ نموده باشند، از آن اطلاع ندارد.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که افراد گروه داعش، تلاش دارند تا با دعوت اتباع خارجی در این منطقه بر تعداد افراد شان بیفزایند.

در این حال، یک باشنده ولسوالی درزاب، به اسم مستعار سید مکرم به پژواک گفته با آنکه افراد گروه داعش، در این اواخر ضربات سنگینی را متقبل شده اند؛ اما هنوز هم در ولسوالی قوش تپه و درزاب فعالیت دارند.

این باشنده درزاب افزوده که  صرف در ولسوالی قوش تپه، فعالیت افراد این گروه کاهش یافته؛ اما  در ولسوالی درزاب، داعشیان به شکل گسترده فعالیت  مى کنند .

اما سمونوال عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت فرماندهی امنیه ولایت جوزجان گفت که  داعشیان در ولسوالی قوش تپه و درزاب، فعالیت دارند و برخی اساتید خارجی نیز آنها را همراهی مى کند .

وی تصریح کرد با آنکه برخی از نظامیان خارجی آنها در بمباردمان اخیرنیرو های قوای هوایی کشته شده اند؛ اما حدود بیست نفرخارجی هنوز در ترکیب این گروه فعالیت دارند.

وی نیز در مورد فعالیت استادان خارجی در ترکیب گروه داعش برای تربیه زنان و آماده ساختن آنها براى جنگ ابراز بی اطلاعی کرد.

آمر امنیت فرماندهی امنیه ولایت جوزجان؛ اما گفت که داعشیان، برخی نوجوانان زیر سن را برای مسایل جنگی آماده مى سازند که از آن، اطلاعات دقیق در دست است.

ولسوالی درزاب در ١٠۵ کیلومتری غرب شهر شبرغان موقعیت دارد، که قسمت های زیاد آن زیر کنترول گروه داعش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.