• انتشار: 7 فوریه 2019
  • ساعت: 18:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32056
پرینت

زنان افغانستان خواهان صلح عادلانه و پایدار می‌باشند

شبکه زنان افغانستان در واکنش به برگزاری نشست صلح مسکو می‌گوید که زنان افغانستان خواستار صلح عادلانه و پایدار می‌باشند و صلح پایدار مستلزم مشارکت وسیع زنان است.

به گزارش رها، شبکه زنان افغان در واکنش به برگزاری نشست بین‌الافغانی مسکو در مورد صلح افغانستان، می‌گوید که زنان افغانستان خواهان صلح عادلانه و پایدار می‌باشند و صلح پایدار مستلزم مشارکت وسیع زنان است.

شبکۀ زنان افغان با نشریک خبرنامه از گردهمایی رهبران سیاسی به دور میز مزاکره استقبال کرده، از این رهبران خواسته صادقانه برای آوردن صلح بر اساس منافع ملی افغانستان تلاش کنند.

این شبکه از اشتراک دو نماینده زن در نشست مسکو تقدیر نموده، خواستار افزایش حضور زنان در مذاکرات صلح شده است.

به گفته شبکه زنان افغان، هرنوع اشتراک سیاسی زنان از جمله شرکت در مذاکرات صلح باید در پرتو قانون اساسی افغانستان که زنان و مردان را دارای حقوق و وجایب مساوی می‌داند، باشد.

این فعالان زن تصریح کرده‌اند که توافق روی آتش بس عمومی از آغاز مذاکرات مقدماتی تا توافقات صلح، ضروری و حتمی است و از طرف‌های مذاکره خواسته‌اند پیش از همه، روی آتش بس عمومی توافق نمایند.

شبکه زنان افغان تأکید کرده اند که افغانستان یک کشور اسلامی بوده و خواهد بود و این اصل در قانون اساسی به وضاحت درج یافته است؛ زنان افغانستان با در نظرداشت فرهنگ و آداب اسلامی زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.