• انتشار: 19 نوامبر 2018
  • ساعت: 19:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30565
پرینت
خلیل زاد د ر دیدار با غنی

زمینه برای صلح بین الافغانی بیشتر از هر زمانی فراهم است

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان پس از برگشت از قطر و گفتگو با نمایندگان طالبان، قبل از ظهر امروز با رئیس‌جمهور غنی دیدار و خواستار تعجیل در آغاز گفتگوهای صلح شد.

به گزارش رها، زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه مریکا در روند صلح افغانستان، در رابطه به سفرهایش به شماری از کشورهای منطقه به منظور تلاش های صلح به مالکیت و مدیریت افغان ها، با رئیس جمهور دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار که قبل از ظهر امروز در قصر گل‌خانۀ ارگ برگزار شد، آقای خلیل‌زاد از جریان سفرها و دیدارش با نمایندگان طالبان در قطر گزارش ارائه داد و این سفر را مثبت ارزیابی کرد.
خلیل‌زاد گفت که تلاش های امریکا بخاطر آغاز مذاکرات بین الافغانی ادامه خواهد داشت و ما در روند این مذاکرات نقش همکار خواهیم داشت. وی افزود که با توجه به شرایط، زمینه آغاز مذاکرات بین‎الافغانی برای صلح، بیشتر از هر زمان دیگر فراهم می باشد.
داکتر خلیل‌زاد خاطر نشان کرد که امریکا به عنوان دوست استراتیژیک افغانستان، به حکومت و قوانین افغانستان احترام دارد و بخاطر انتخابات آینده ریاست جمهوری که به خواست و ارادۀ افغانستانیها ها برگزار می گردد، آماده هرنوع همکاری است.
رئیس جمهور غنی تلاش های نماینده خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان را مورد قدردانی قرارداده، گفت که صلح خواست اساسی مردم افغانستان و یکی از اهداف بزرگ حکومت می باشد و حکومت افغانستان برای مذاکرات بین الافغانی آمادگی کامل دارد.
رئیس جمهور کشور با اشاره به دیدارهایش با سیاسیون و نمایندگان اقشار مختلف کشور در رابطه به صلح، گفت که نمایندگان اقشار مختلف خواستار آغاز مذاکرات بین الافغانی به صورت عاجل می باشند.
از سوی دیگر هارون چخانسوری، سخنگوی رئیس جمهور می‌گوید: «در این جلسه داکتر صاحب خلیل زاد در بارۀ سفرهایش به رئیس جمهور معلومات داد و در باره دیدارهایش با طالبان و مقام‌های دیگر مفصل معلومات داد.»
او افزود: «آوازه‌ها و شایعاتی که در این روزها پخش شده که گویا ادارۀ موقت ایجاد و یا انتخابات ریاست جمهوری به تعویق می‌افتد کاملا بی‌اساس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.