• انتشار: 29 سپتامبر 2020
  • ساعت: 21:35
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49143
پرینت

زمری پیکان به ۳ سال حبس محکوم شد

حکم سه سال حبس برای آقای پیکان امروز (سه‌شنبه، ۸ میزان) از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم فساد اداری صادر شده است.

دادستانی کل کشور اعلام کرد زمری پیکان، فرمانده پیشین امن و نظم عامه‌ی وزارت امور داخله به اتهام سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفوی به سه سال حبس محکوم به مجازات شده است.

در خبرنامه‌ای که از سوی دادستانی کل به نشر رسیده، آمده است حکم سه سال حبس برای آقای پیکان امروز (سه‌شنبه، ۸ میزان) از سوی دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم فساد اداری صادر شده است.

به نقل از خبرنامه، براساس صورت دعوای دادستان مؤظف پرونده، فرمانده پیشین امن و نظم عامه‌ی وزارت داخله به تعیین بست پسرس و دراخیتارگذاشتن پرسنل و تجهیزات نظامی به او متهم بوده است.

دادستانی کل توضیح داده است که پسر زمری پیکان با استفاده از این امکانات در سال ۱۳۹۵ راهی ولسوالی استالف می‌شود و در مسیر راه با کاروان حامل‌اش با ماین کنارجاده‌ای اصابت می‌کند. آقای پیکان با اطلاع از این حادثه، پرسنل تحت اثرش را به محل حادثه اعزام می‌کند، اما پسرش حین برگشت به شهر کابل یک نفر را به ضرب گلوله به قتل می‌رساند.

او سه سال پیش به جرم سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی در وزارت داخله و اتهام قتل، از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین به هشت‌ونیم سال زندان محکوم شده بود.

زمری پیکان از آن زمان تا ماه سنبله سال جاری بازداشت نشده بود.

رییس‌جمهور اشرف غنی اما در تاریخ ۲۴ قوس سال گذشته در «کنفرانس سالانه‌ی مبارزه علیه فساد اداری» از وزارت داخله خواست که او را به‌گونه‌ی «فوری» بازداشت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.