• انتشار: 29 ژانویه 2016
  • ساعت: 22:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6559
پرینت

زمان بررسی پرونده پناهجویان در آلمان دو سال به طول می انجامد

بیش از ۴۴۰ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۵ در آلمان درخواست پناهندگی داده اند که بر اساس گفته های وزارت امور داخله این کشور، بیشتر این پناهجوها به دادگاه های این کشور نسبت به طولانی شدن زمان بررسی پروندهایشان شکایت کرده اند.

دفتر فدرال آلمان برای مهاجرین (بامف) به طور معمول زمانی بین سه تا شش ماه را برای بررسی پرونده های پناهجویان پیش بینی می کند، اما پس از سال ۲۰۱۴ و با افزایش سیل مهاجرت ها به سوی اروپا و بخصوص آلمان، صدهاهزار پرونده پناهجویان ماه هاست که دست نخورده باقی مانده است.

«ماکسی میلیان پیشل» یک مشاور حقوقی در آلمان در گفتگو با دویچه له آلمان گفت “این مردم هم اکنون بدنبال اقامه دعوی در دادگاه های آلمان هستند تا تصمیم گیری در خصوص درخواست پناهندگیشان در مدت زمان مناسبی انجام شود. این طور دادگاه ها بامف را مجبور می کنند تا زودتر تصمیم بگیرد.”

قابل ذکر است که بیشتر شاکیان از افغانستان هستند و بدنبال آنان پناهجویان عراقی، اریتره ای و سوری بیشترین شکایت را به دادگاه های آلمان برده اند.

پیشل می افزاید “در حقیقت بیشتر وکلا و پناهجویان چاره ای جز شکایت به دادگاه ها را ندارند. این مردم سال ها داخل کمپ ها می نشینند بدون اینکه چشم اندازی از آینده خود داشته باشند. خانواده های آنها همراه شان نیستند و هیچ چشم انداز شغلی نیز ندارند.”

گفتنی است که بیشتر کسانی که در خصوص طولانی شدن زمان بررسی پروندهایشان شکایت کرده اند، درخواست خود را قبل از سال ۲۰۱۴ به اداره مهاجرت این کشور تسلیم کرده بودند، زمانی که هنوز سیل مهاجرت ها آغاز نشده بود.

مکسی میلیان پیشل علاوه می کند “بررسی پرونده های پناهجویان معمولا پروسه ای طولانی دارد و این موضوع هیچ ربطی به سیل مهاجرت های اخیر ندارد. در جنوری ۲۰۱۵ زمانی که هنوز این سیل مهاجرت ها آغاز نشده بود، بیش از ۲۰۰ هزار پرونده مهاجرت هنوز بررسی نشده بود.”

مقامات اداره بامف می گویند که میانگین زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده های پناهجویان افزایش یافته است و تقریبا ۶۰ درصد پرونده هایی که در سال ۲۰۱۳ تسلیم این اداره شده بودند زمانی بین ۶ ماه تا یک سال را در بر گرفت.

به گفته مقامات اداره مهاجرت آلمان، تعداد پروندهای پناهجویان از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ از حدود یک صد هزار به عددی در حدود ۴۴۰ هزار درخواست پناهندگی رسید.

این در حالیست که وزارت امور داخله آلمان برای رسیدگی به سیل پرونده های پناهجویان ۴۰ درصد افزایش نیرو به کارمندان اداره مهاجرت داده است و ۲۰ دفتر جدید برای بررسی پرونده مهاجران بازگشایی کرده و همچنین به ۴۰۰ نفر دیگر صلاحیت تصمیم گیری در خصوص پرونده های قدیمی را داده است.

پیشل می گوید هم اکنون پناهجویان شش ماه پس از ورودشان به آلمان توسط اداره مهاجرت این کشور (بامف) دعوت می شوند تا درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند.

وی می گوید که بررسی کامل پروندهای مهاجران شاید تا دو سال زمان در بربگیرد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.