اجتماعی

زمان احمدی از نهادهای حقوق بشری خواست به بی سرنوشتی او پایان دهند

«زمان احمدی» که زمانی بخاطر یادداشت منتشر نشده اش درباره «عوامل تخریب بت های بامیان و افراطیت» نزدیک به هشت سال را پشت میله های زندان گذراند، می گوید که هم اکنون با اعضای خانواده اش در یک بی سرنوشتی دیگری قرار گرفته است.

طالبان در دوران حاکمیت قبلی خود بر افغانستان بت های بامیان را نشانه ای از ارتداد می دانستند و آن را نابود کردند.

آقای احمدی روز گذشته (شنبه ۴ جدی) در صحبت با خبرگزاری رها گفت: «به دلیل یک یادداشت منتشر نشده به اتهام اهانت به دین و ارتداد هشت سال از بهترین روزهایم را در پشت میله های زندان از دست دادم.»

احمدی افزود: «هشت سال زندگی ام کنج زندان دود شد و رفت؛ گرچه در نهایت و با تلاش و کمک جامعه مدنی و دوستان دلسوز در حالی که جرمی مرتکب نشده بودم از زندان رها شدم، اما پس از رها شدن نیز مشکلات من پایان نیافت.»

وی علاوه کرد که پس از رهایی از زندان همواره مورد تهدید از آدرس های متفاوت قرار می گرفت که به او می گفتند او جایی در میان مسلمانان ندارد.

احمدی همچنین گفت که حتی یکبار خانه اش مورد حمله قرار گرفت و یک مرمی به شیشه خانه اش اصابت کرد.

او افزود این شرایط سبب شد که با اعضای خانواده اش از افغانستان خارج شده و به یکی از کشورهای آسیای میانه پناهنده گردد.

زمان احمدی اما می گوید که هم اکنون در وضعیت مناسبی بسر نمی برند و هیچ توانی برای رفتن به سوی کشورهای مترقی و امن ندارند، و امکان بازگشت به افغانستان نیز به هیچ عنوان برایشان میسر نیست، زیرا امکان قتل آنها وجود دارد.

وی از کشورها و نهادهای مدافع حقوق بشری خواست که او و خانواده اش را در اولویت کمک هایشان قرار داده و اسکان مجدد برایشان در یک کشور مهاجرپذیر فراهم نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا