- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

زلمی خلیل زاد برای گفتگو با مقامات دولت وحدت ملی وارد کابل شد

به گزارش رها، با پایان سومین روز گفتگوهای صلح امریکا با نمایندگان طالبان در ابوظبی، زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، پس از سفر به اسلام‌آباد و گفتگو پیرامون نشست ابوظبی، وارد کابل شد.

سفارت امریکا در کابل بانشر یک خبرنامه اعلام کرده است که آقای خلیلزاد وارد کابل شده و با رهبران دولت  وحد ملی پیرامون سفرهایش درباره صلح، دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این در حالی است که آقای خلیلزاد امروز در یک تویت ملاقات‌های خود با نمایندگان افغانستان و شرکای بین‌المللی در مورد گفتگوهای بین‌الافغانی برای پایان بحران در این کشور، سازنده خوانده است.

ارتش پاکستان نیز اعلام کرده است که آقای خلیل‌زاد در سفر به اسلام‌آباد، عصر امروز چهارشنبه(۲۸ قوس) با قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان نیز در مورد امنیت منطقه و صلح افغانستان گفتگو کرده است.

در همین حال، خبرگزاری امارت متحده عربی گفته است که گفتگوهای صلح سه روزه در ابوظبی نتایج قابل ملاحظه‌ای داشته که برای همه طرف‌های علاقمند، مثبت ارزیابی می‌شود. در این گفتگوها، کشورهای عربستان سعودی و پاکستان نیز اشتراک داشتند و دور بعدی آن نیز در ابوظبی برگزار خواهد شد تا روند صلح افغانستان تحقق پیدا کند.

گفته می شود نمایندگان طالبان در نشست با نمایندگان ایالات متحده امریکا، عربستان سعودی، پاکستان و امارات متحده عربی بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تأکید کرده‌اند.

در این مذاکرات نمایندگان طالبان و شبکه حقانی حضور داشته اند.