• انتشار: ۸ حمل ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33351
پرینت

زلمی خلیل‌زاد در دیدار با مقامات بریتانیایی در مورد صلح افغانستان گفت‌وگو کرد

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، امروز پنج شنبه ۸ حمل با مقامات بریتانیایی در لندن دیدار و در مورد مذاکرات صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

خلیل‌زاد در صفحه رسمی توییترش نوشت: «در ملاقات با مقام‌های بریتانیایی در مورد هدف مشترک ما که صلح در افغانستان و تامین امنیت کشورهای ماست، گفت‌وگو و مشوره کردیم.»

وزارت امور خارجه امریکا نیز اعلام کرد دوره تازه‌ای از سفر های زلمی خلیلزاد با هدف تقویت مذاکرات صلح در شماری از کشورها شروع شده و اولین سفر او در این دور به بریتانیا صورت گرفته‌است.

زلمی خلیلزاد در گذشته نیز چندین بار سفرهای منطقه‌ای و جهانی اش را برای برقراری صلح و ختم جنگ در افغانستان آغاز کرده بود.

قابل ذکر است امریکا تا کنون پنج بار با نمایندگان طالبان در مورد صلح و ختم جنگ افغانستان مذاکره کرده‌است؛ طالبان که تاکنون حاضر نشده‌اند به صورت مستقیم با دولت افغانستان مذاکره کنند در دیدار با امریکایی‌ها همواره بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تأکید کرده‌اند.

یکی از نکات کلیدی در مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا موضوع خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

دور پنجم مذاکرات صلح طالبان با امریکا در تاریخ ۲۵ فوریه گذشته در شهر دوحه قطر برگزار شد و بعد از ۱۶ روز پایان یافت. هردو جانب تایید کردند در این دور مذاکرات در مورد پیش نویس چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان به توافق رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.