اجتماعی

زرگران در کندز: امنیت بهتر و کار زرگری پر رونق شده است

شماری از زرگران می‌گویند در گذشته به علت نبود امنیت درست، موارد زیاد اختطاف و سرقت های مسلحانه در ولایت کندز به وقوع می پیوست؛ اما اکنون با روی کار آمدن نظامی سیاسی طالبان امنیت در این ولایت بوجود آمده است.

خان محمد خیرخواه رییس اتحادیه زرگران ولایت کندز می گوید در گذشته نگران فرستادن فرزندانش به مکاتب بود و امید برگشتن فرزندانش به خانه را نداشت؛ اما حالا با روی کار آمدن حکومت جدید نه تنها از امنیت مطمئن خوشبین است، بلکه می گوید که کار و تجارتش نیز رونق یافته است.

«جمعه الدین» معاون تفتیش ریاست زرگران ولایت کندز نیز از وضعیت خوب امنیتی سخن می زند و می گوید: «حالا امنیت خوبی در کندز برقرار گردیده و با آرامش خاطر می توانیم بطور ۲۴ ساعت  کار خود را انجام دهیم.»

او از سایر سرمایه گذراران می خواهد تا در کندز سرمایه گذاری کنند.

دوکانداران زرگری دیگر در کندز نیز وضعیت امنیتی را بهتر دانسته و می گویند که حالا با دل آرام و امنیت بهتر می توانند به کار شان ادامه دهند و از جامعه جهانی می خواهند که پول های منجمد شده افغانستان را آزاد سازد.

شکرالله وفا یک تن از زرگران در کندز از حکومت کنونی می خواهد در زمینه اشتغال زایی به مردم بیشتر کار کنند تا همزمان با فصل سرمای زمستان مردم بامشکلات اقتصادی مواجه نگردند.

این در حالیست که در گذشته زرگران و تاجران در کندز از نبود امنیت سخت نگران بودند و نمی توانستند به تجارت خویش ادامه دهند، اما اکنون این زرگران از تامین امنیت برای ادامه تجارت شان رضایت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا