• انتشار: 11 می 2016
  • ساعت: 18:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9542
پرینت

رییس پیشین معارف کندهار به جرم فساد به زندان فرستاده شد

دادگاه اختصاصی مبارزه با فساد اداری، رییس پیشین و مدیر بخش اینجینری ریاست معارف قندهار به جرم فساد به سه سال حبس محکوم کرد.

دادگاهی که حکم را صادر کرده است جرم این افراد را فساد در عرصه ی اعمار و بازسازی مکاتب در قندهار اعلام کرد.

ظفرغورزنگ، رییس دادگاه اختصاصی علیه فساد اداری کندهار گفته پرونده ۴ تن به اتهام فساد به دادگاه ارجاع شد و بعد از بررسی و تحقیق عزیز احمد خالد، رییس پیشین و عبدالرحمان مدیر بخش اینجینری معارف قندهار به سه سال زندان محکوم شدند.

غورځنگ افزود که اسناد و شواهدى به دادگاه تقدیم شد که اثبات کننده دخالت رییس معارف و مدیر بخش انجنیرى در فساد بود، در قراردادهاى اعمار و ترمیم ساختمان هاى مکاتب، بیش از ١ میلیون افغانى اختلاس کرده بودند.

به گفته وی، مسوولین یادشدۀ ریاست معارف، به اساس اصول گمرکى پول را مصرف نکرده بودند و مقدار پول یادشده را درجیب هاى شخصى خود ریخته اند.

رییس محکمۀ اختصاصى مبارزه با فساد ادارى گفت که تاکنون به شمول قضیۀ یادشده، دو دوسیه به آنها محول شده، که یکى مربوط به مسوولین دروازه هاى دخولى و سرحدى رییس گمرک مى باشد.

نامبرده افزود که دوسیۀ یادشدۀ مربوط به فساد، تحت تحقیق قرار دارد و ممکن افراد دیگر نیز در آن مجرم شناخته شوند که بعد از تکمیل شدن، محکمه فیصله اش را صادر خواهد کرد.

باشندگان کندهار از این فیصلۀ محکمۀ اختصاصى مبارزه علیه فساد قدردانى کردند و خواهان ادامه این روند شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.