• انتشار: 16 اکتبر 2019
  • ساعت: 20:28
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38728
پرینت

رییس مجلس نمایندگان: رسانه ها چهره مجلس را خدشه دار کرده اند

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان با انتقاد از رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گوید، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها عزت این مجلس را خدشه‌دار ساخته‌اند.

رحمانی امروز چهارشنبه(۲۴میزان) گفت شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در پی توطئه‌چینی در برابر مجلس نمایند‌گان هستند.

او همچنان تاکید کرد: “در مورد تکمیل بودن نصاب به منشی وظیفه داده می‌شود تا پس از این فهرست غیرحاضران را با رسانه‌ها شریک سازد تا به موکلین‌ این افراد مشخص شود که تعهد به خدمت ندارند.”

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برخورد تنش‌آمیز نمایند‌گان مجلس با پولیس و احضار شب‌هنگام سرپرست وزارت داخله در پیوند به آن، در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته و شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از این کار مجلس انتقاد کرده‌اند.

در همین حال نی، حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان در واکنش به این اظهارات رییس مجلس نمایندگان گفت: “اگر از نشانی پارلمان شکایتی در مورد رسانه‌ها وجود دارد، باید به مجرای قانونی آن سپرده شود. هیچ فرد و نهادی در نظام افغانستان حق اهانت و یا تحت فشار قرار دادن رسانه‌ها را تحت نام شکایت در برابر آن‌ها ندارد.”

نی افزود اظهار نظر رییس پارلمان افغانستان می‌تواند زمینه‌ را برای فشار بر رسانه‌ها مساعد کرده، افراد و گروه‌های دیگر چه‌ در پارلمان و چه‌ در بیرون از آن، کوشش خواهند کرد تا رسانه‌ها را به نحوی تحت فشار قرار دهند.

حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از رییس مجلس خواسته است تا آن‌چه در مورد رسانه‌ها گفته است را پس گرفته و از جامعه‌ رسانه‌ای کشور معذرت بخواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.