• انتشار: 20 آوریل 2020
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43825
پرینت

ریزش سقف خانه در کنر جان ۴ کودک را گرفت

بارندگی‌ها و سرازیرشدن سیلاب‌ها در یک ماه گذشته (ماه حمل) سبب شده در ۱۵ ولایت به‌شمول کنر در شرق کشور، ۵۲ نفر جان بدهند و ۳۱ نفر دیگر زخمی شوند.

مسئولان محلی در ولایت کنر می گویند فروریختن سقف یک خانه به‌ دلیل بارندگی‌ها در ولسوالی ناری این ولایت باعث شد چهار کودک جان خود را از دست بدهند.

عبدالغنی مصمم، سخن‌گوی والی کنر گفت این رویداد حدود ساعت ۷:۰۰ صبح امروز (دوشنبه، ۱ ثور) در مرکز ولسوالی نری رخ داد.

به گفته‌ی او، جان‌باختگان این حادثه شامل یک پسر و سه دختر همه اعضای یک فامیل بودند.

آقای مصمم گفت خانواده‌ی این کودکان به تازگی از ولایت نورستان به این ولسوالی جابه جا شده بود.

این در حالی است که بارندگی‌ها و سرازیرشدن سیلاب‌ها در یک ماه گذشته (ماه حمل) سبب شده در ۱۵ ولایت به‌شمول کنر در شرق کشور، ۵۲ نفر جان بدهند و ۳۱ نفر دیگر زخمی شوند.

احمدتمیم عظیمی، سخن‌گوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث دیروز (یک‌شنبه، ۳۰ حمل) در صحبتی با روزنامه اطلاعات روز گفت این افراد در نتیجه‌ی لغزش کوه و فروریختن سقف‌خانه‌ها به دلیل بارندگی‌ها، جاری‌شدن سیلاب‌ها و رعدوبرق جان باخته و یا زخمی شده‌اند.

او همچنان گفت در این مدت به دلیل جاری‌شدن سیلاب‌ها و بارندگی‌ها، ۵۹۸ خانه به‌صورت کلی و سه‌هزار و ۷۸ خانه به‌ طور جزئی تخریب شده است. همین‌طور پنج‌هزار و ۷۷۹ جریب زمین و ۲۷۸ کیلومتر جاده در کشور به‌صورت جزئی و کلی تخریب شده است.

دولت افغانستان برای مقابله با سیلاب‌ها یک میلیارد و ۶۱۵ میلیون افغانی بودجه در نظر گرفته است. پیشتر تمیم‌احمد عظیمی گفته بود ۶۱۵ میلیون افغانی آن تاکنون در اختیار این وزارت قرار نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.