• انتشار: 25 اکتبر 2016
  • ساعت: 16:33
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14704
پرینت

ریاست جمهوری اظهارات جنرال دوستم را خلاف شان و جایگاه اش دانست

ارگ اظهارات اخیر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری را در شرایط کنونی خلاف شان و جایگاه معاونت ریاست جمهوری بیان کرده است.

در خبرنامه ای که ارگ منتشر کرده گفته شده است، اظهارات معاون اول ریاست جمهوری به عنوان عضو کلیدی در تمام ساختار های تصمیم گیری کشور برای نمونه “کابینه و شورای امنیت” در شرایط کنونی خلاف شأن و جایگاه ایشان می باشد.

جنرال دوستم، معاون اول ریاست جمهوری روز گذشته رئیس جمهوری و رئیس اجرایی را متهم به قوم گرایی کرده بود.

آقای دوستم گفته بود که برای رئیس جمهوری، کسی که پشتو گپ بزند خوب است و کسی که پشتو باشد و از لوگر باشد خوبتر است.

این اظهارات معاون اول ریاست جمهوری واکنش های گسترده ای در بین کارشناسان و مردم به وجود اورد.

ارگ می گوید که گفته های جنرال دوستم در شرایط کنونی طرح این نوع مباحث در فضای مجازی و خارج از دایرۀ مراجع تصمیم گیری از یک طرف مانع اصلاحات بنیادی شده و از جانب دیگر فرصت را برای سؤ استفاده دشمنان کشور فراهم می کند.

در خبرنامه ارگ امده که هم اکنون در پرتو قانون اساسی و دموکراسی نوپای کشور، ظرفیت برای درک متقابل و ایجاد هر نوع بحث در هر سطحی در نهاد های تصمیم گیری و کلان کشور وجود دارد.

ارگ بر این باور است که بهتر خواهد بود تا دیدگاه ها و راهکارهای متفاوت در مراجع تصمیم گیری کلان کشور ارایه و پس از نقد و بررسی همه جانبه روی اجرایی شدن و بهبود امور تصمیم اتخاذ گردد.

همچنین در خبرنامه نوشته شده که در پرتو قانون اساسی کشور و در مطابقت به اصول حکومتداری خوب، صلاحیت ها و وظایف تمامی اعضای حکومت خصوصاً معاونان محترم ریاست جمهوری، تشخیص و تنظیم یافته است.

به نقل از خبرنامه، معاون اول ریاست جمهوری به عنوان یک مقام ملکی از کلیه صلاحیت های قانونی و واگذار شده به ایشان استفاده می کند.

ارگ گفته است که آقای دوستم اتهام های جدی را به برخی نهادهای کشور نسبت داده است، که این اتهامات نیاز به بررسی و تحقیقات همه جانبه از سوی نهاد های عدلی وقضایی کشور دارد، تا صحت و عدم آن تثبیت و در مطابقت با قوانین کشور با آن برخورد شود.

بدین ترتیب حکومت همچنان خود را مکلف می داند تا به شکایات آن عده از هموطنان ما که از سوی طالبان و سایر نیروهای درگیر جنگ های اخیر، مرتکب بد رفتاری و جرایم شده اند نیز رسیدگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.