سیاستِتیتر یک

روی قوای مسلح افغانستان هیچ معامله ای صورت نمی گیرد/ شهرک های رهایشی برای نیروهای امنیتی ساخته می شود

 در این دیدار که صبح امروز سه شنبه ۲۲ اسد در تالار وزارت دفاع ملی انجام شد، رئیس‌جمهور غنی ضمن تبریکی عید سعید اضحی به تمام منسوبین قوای مسلح کشور، گفت:” من بالای شما بخاطر این‌که شب و روز از وطن حراست می کنید، افتخار می نمایم.”

وی افزود تلاش‌های شما به ویژه در یک ماه گذشته قابل تصور نبود، زیرا شما با خون تان این وطن را حراست کردید و همه ما مدیون تان هستیم.

رئیس‌جمهور ضمن این‌که از هماهنگی میان نهادهای امنیتی و دفاعی کشور قدردانی کرد، گفت شما چهار موج حملات دشمن را خنثی ساختید، بناً شما پیروز میدان جنگ هستید.

رئیس‌جمهور‌غنی گفت امروز نظام جمهوری اسلامی افغانستان مدیون سربازی و جانفشانی شما است. شما انتخابات ولسی جرگه را موفقانه تامین امنیت کردید و یقین دارم که امنیت انتخابات ریاست جمهوری را نیز با موفقیت تامین می‌نمایید.

رئیس‌جمهور به خانواده‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تسلیت و همدردی خود را ابراز کرد و گفت دستآوردهای شما به آسانی حاصل نشده است، زیرا شما فرزندان دلیر این وطن، هر روز خون می‌دهید و قربانی‌های تان را ملت فراموش نخواهد کرد.

رئیس‌جمهورغنی با تاکید بر این‌که به آیندۀ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هیچ‌گونه معامله‌ای صورت نمی‌گیرد، گفت که توافقنامه صلحی که در آن هویت و اقتدار ملی افغانستان مصئون نباشد، قابل قبول نیست.

وی افزود صلح شروط دارد، اما برای مذاکرات صلح قید و شرط نداریم و قوای امنیتی و دفاعی ما قابل معامله نیست. حراست از نظام وظیفه هر فرد ماست و انفجار و انتحار در اسلام جای ندارد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد اصلاحات گسترده در هر سه نهاد امنیتی و دفاعی کشور آمده است و منسوبین امنیت ملی گمنام نیستند، بلکه هر کدام شان حیثیت و شرافت دارند و موجب افتخار و عزت ملت ما هستند.

رئیس‌جمهور غنی گفت در شش هفته آینده به پیلوتان قوای هوایی و مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، نمرات رهایشی توزیع می‌گردد و در هر قول اردو، شهرک‌های واضح رهایشی ایجاد می‌گردد تا خانواده های قوای مسلح ما بتوانند با آرامش در آن زندگی نمایند.

رئیس‌جمهور در مورد انکشافات اخیر در خصوص صلح نیز معلومات مفصل داده، گفت که دولت جمهوری اسلامی افغانستان و نیروهای امنیتی و دفاعی ما شریک اساسی و قانونی دنیا بوده و نمایندۀ رسمی و مشروع مردم کشور ما می‌باشند.

وی افزود: ما کدام پیمان جدید با امریکا و ناتو امضا نمی‌کنیم، تمام قراردادها و پیمان های استراتیژیک ما با امریکا، ناتو و سایر کشورهای دنیا پابرجاست.

رئیس‌جمهور غنی تصریح کرد تعهد واضح بین المللی برای تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کشور وجود می‎داشته باشد و حرف از منافع مشترک است و با براساس منافع مشترک افغانستان و دنیا، به پیش می‎رویم.

رئیس‌جمهور در خصوص فراهم نمودن امکانات و تجهیزات به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اطمینان داد و افزود فرزندان شجاع این وطن در طی هزاران سال بیرق پرافتخار افغانستان را در تمام دنیا به اهتزار درآورده‎اند.

رئیس‌جمهور با تاکید گفت افغانستان به پیش می‌رود و به عقب بر نمی‌گردد. وی افزود: تا زمانی‌که پیمان صلح از سوی ملت به تصویب می‌رسد، استعمال قوه از وظایف عمدۀ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور است. مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما برحق است، زیرا بخاطر حراست ۳۵ میلیون شهروند این کشور صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهور غنی گفت که تصامیم ما آنی و در تحت فشار نبوده، بلکه اصولی می‌باشد، زیرا نزد پروردگار و ملت افغانستان مسئول هستیم.

رئیس‌جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، ضمن اینکه از هماهنگی، سربازی و جانفشانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ستایش کرد، گفت که امروز از یک جامعه واحد دفاع می‌کنیم و وحدت ملی را شما انعکاس می‌دهید و آزادی‌های ما محصول قربانی‌های فرزندان این وطن است.

رئیس‌جمهور کشور خطاب به منسوبین قوای مسلح کشور گفت که با عزت و شجاعت به کار تان که دفاع از این خاک است، ادامه دهید، زیرا شما پاسدار این خاک هستید و بالای تان سرمایه گذاری بیشتر صورت می‌گیرد.

در این دیدار، دگرجنرال بسم الله وزیری لوی درستیز وزارت دفاع ملی و مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله نیز صحبت کردند و از حمایت و مواظبت همیشگی رئیس جمهور از نیروهای امنیتی و دفاعی تشکر نمودند.

آنان به سرقوماندان اعلی قوای مسلح اطمینان دادند که در راستای تامین امنیت، وادار ساختن دشمن به صلح و دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی از هیچ‎گونه سعی و تلاش دریغ نخواهند ورزید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا