• انتشار: 31 آگوست 2019
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 37205
پرینت
ترامپ:

روی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان هنوز با طالبان به توافق نرسیده ایم

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، می گوید ایالات متحده هنوز روی خروج نیروهای خارجی از افغانستان با طالبان به توافق نرسیده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا روز گذشته (جمعه، ۸، سنبله) در گفتگو با خبرنگاران گفت مذاکرات امریکا با طالبان در مسیر خوب در حرکت است؛ اما تاهنوز هیچ توافقی در مورد خروج نیروهای امریکایی صورت نگرفته است.

ترامپ تاکید کرد تا هنوز در مورد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان هیچ معامله‌ای صورت نگرفته ولی تلاش‌ها جریان دارد تا این مساله نهایی شود.

این در حالی است که نهمین دور مذاکرات امریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر برای نهمین روز متوالی ادامه دارد و این مذاکرات پس از یک وقفه یک روزه، امروز شنبه (۹ سنبله) دوباره از سر گرفته شده است.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر در صفحه تویتر خود نوشت روز جمعه رخصتی بود و دو طرف نشست‌های میان خودی برگزار کردند و امروز شنبه دو طرف بازهم به مذاکرات خود ادامه می‌دهند.

به گفته او، نشست امروز از ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی برای رسیدن به یک نتیجه آغاز خواهد شد.

او جزئیات بیشتر نداده؛ اما در روزهای چهار شنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته گفته بود دو طرف به توافق نهایی نزدیک شده‌اند.

مذاکرات امریکا و طالبان در حالی ادامه دارد که اخیراً دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته اعلام کرد حدود ۸۶۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان باقی می‌مانند.

پیش از این طالبان گفته‌ بودند روی خروج نیروهای امریکایی با نمایندگان امریکا به توافق دست یافته و هم اکنون روی موارد دیگر موضوعات مورد بحث رایزنی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.