• انتشار: 27 ژانویه 2017
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18034
پرینت

روند صدور ویزای آمریکا برای شهروندان افغانستان و پاکستان بسیار سخت می شود

دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا گفته است گرچه شهروندان افغانستان و پاکستان در میان لیست ۷ کشوری که احتمالا با ممنوعیت ویزا روبرو می شوند، نیستند، اما روند صدور ویزا برای آنها نیز بسیار سخت خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اولین مصاحبه تلویزیونی اش گفته است که شهروندان افغانستان، پاکستان و عربستان سعودی در میان کشورهایی که با ممنوعیت ویزا برای ورود به آمریکا مواجه می شوند، نمی باشند، اما روند صدور ویزا برای آنها بسیار سخت خواهد شد.

ترامپ در پاسخ به پرسشی در همین زمینه گفت: “شما به زودی خواهید دید… شما به زودی خواهید دید. روند صدور ویزا در تمامی موارد سخت خواهد شد؛ و واقعا سخت. اگر حس کنیم که کوچکترین مشکلی از سوی شخصی وجود دارد، نخواهیم گذاشت که او وارد کشور شود.”

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ که به تازگی سوگند ریاست جمهوری یاد کرده، گفته است که می خواهد صدور ویزا برای شهروندان ۷ کشور عمدتا مسلمان را به طور موقت ممنوع کند، اما این طرح بنا به دلایلی به تاخیر افتاد. احتمالا این طرح بخاطر اعتراضات گسترده شهروندان آمریکایی به تاخیر افتاده است.

او طی فرمانی ممنوعیت صدور ویزا برای شهروندان کشورهای ایران، عراق، سومالی، لیبیا، سوریه، سودان و یمن را صادر کرده بود، اما گفته می شود این طرح هنوز اجرایی نشده است.

وی افزود: “این طرح ممنوعیت برای مسلمانان نیست، بلکه برای شهروندان کشورهایی است که برای ما مشکل ساز هستند. کشورما بدون ورود شهروندان این کشورها دچار مشکلات فراوانی می باشد. اما در بسیاری از موارد و یا برخی از موارد، به آمریکا می آیند تا فعالیت های تخریبی داشته باشند.”

دونالد ترامپ همچنین گفت که اروپا طی سال های گذشته مرتکب اشتباه بزرگی شد که به میلیون ها مهاجر اجازه ورود داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.