• انتشار: ۳۰ سرطان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۳۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1124
پرینت

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هنوز مشخص نیست

روند خروج نیروهای امریکایی تا پایان سال ۲۰۱۶ از افغانستان هنوز مشخص نیست و قرار است بعد از یک ارزیابی که در فصل خزان از ظرفیت و توانایی های نیروهای افغان صورت می گیرد، در خصوص زمان و روند خروج تصمیم گیری شود.

یک سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان می گوید روند خروج نیروهای امریکایی تا پایان سال ۲۰۱۶ از افغانستان هنوز مشخص نیست و قرار است بعد از یک ارزیابی که در فصل خزان از ظرفیت و توانایی های نیروهای افغان صورت می گیرد، در خصوص زمان و روند خروج تصمیم گیری شود.

برایان تریبوس سخنگوی نیروهای آمریکایی همچنین می افزاید که جنرال جان کمپبل، فرمانده “ماموریت حمایت قاطع” و فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان قرار است بعد از ارزیابی نیروهای افغان در فصل خزان پیشنهادی را به واشنگتن در خصوص روند خروج نیروهای آمریکایی ارائه کند.

سپس کاخ سفید در خصوص خروج نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۶ تصمیم گیری می کند.

آقای تریبوس خاطر نشان کرد که رشد چشمگیر شورشیانی که به گروه داعش در افغانستان می پیوندند نگرانی هایی را برای ایالات متحده و مقامات افغانی ایجاد کرده است، اما این رشد هنوز هم تهدیدی واقعی برای دولت افغانستان محسوب نمی شود.

سخنگوی نیروهای آمریکایی می گوید بعضی از شورشیان طالبان هم اکنون با برچسب گروه داعش فعالیت می کنند که احتمالا بخاطر استفاده از امکانات و منابع گروه داعش می باشد و بعضی دیگر از طالبان در نبرد با داعش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.