• انتشار: ۳ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۱۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68852
پرینت

روند توزیع پاسپورت در ۹ ولایت کشور آغاز می شود

قرار است روند توزیع پاسپورت در ولایت های کاپیسا، پروان، لوگر، میدان وردک، غزنی، دایکندی، فاریاب، نورستان و بدخشان ولایت سر از فردا پنجشنبه (چهارم قوس ۱۴۰۰) آغاز گردد.

قرار است روند توزیع پاسپورت در ولایت های کاپیسا، پروان، لوگر، میدان وردک، غزنی، دایکندی، فاریاب، نورستان و بدخشان ولایت سر از فردا پنجشنبه (چهارم قوس ۱۴۰۰) آغاز گردد.

علم گل حقانی، رئیس اداره پاسپورت امروز چهار شنبه( سوم قوس ۱۴۰۰) در یک نشست خبری در کابل گفت که تمام تجهیزات فنی و کارمندان در ولایات برای توزیع پاسپورت آماده هستند.

به استثنای کابل، پایتخت، ولایت‌هایی که توزیع پاسپورت در آن‌ها آغاز شده است، به ۱۷ ولایت رسیده است، اما عالم گل حقانی، رئیس اداره پاسپورت، گفت که مشکل فرا راه از سرگیری توزیع پاسپورت در کابل تاکنون حل نشده است.

آقای حقانی می گوید، روشن نیست که روند توزیع پاسپورت در کابل تا چه زمانی متوقف خواهد بود.

او گفت:‌ “چیزی نمی‌توان گفت، شاید یک روز یا یک هفته طول بکشد، زیرا این یک مشکل فنی است و ما روی آن کار می‌کنیم، بنابرین هر زمان که مشکل فنی ریاست پاسپورت کابل حل شد، از طریق رسانه‌ها اعلام و توزیع پاسپورت را آغاز می کنیم.”

ریاست عمومی پاسپورت هفته گذشته اعلام کرد که دستگاه‌های انگشت‌نگاری “بایومتریک” این اداره مشکل‌های فنی دارند و از همین رو توزیع پاسپورت‌ها در کابل را چند روز به تاخیر می‌اندازد.

با این حال مسئولان در ریاست پاسپورت می گویند که به زودی دستگاه‌های انگشت‌نگاری یا “بایومتریک” جدید را برای ریاست پاسپورت کابل خریداری خواهند کرد تا روند توزیع پاسپورت را از سر گیرند.

مسئولان اداره پاسپورت از مردم خواستند تا هنگام رفتن به اداره‌های مربوط ریاست پاسپورت در ولایت‌ها سند و مدرک داشته باشند.

علم گل حقانی، رئیس پاسپورت بار دیگر شایعاتی را رد کرد که گویا در آینده نزدیک کتابچه‌های چاپ شده پاسپورت تمام خواهد شد.

او افزود که در حال حاضر ۹۰۰ هزار پاسپورت در این ریاست موجود است و ۶۰۰ هزار پاسپورت دیگر نزد شرکتی است که این کتابچه‌ها را چاپ کرده است.

آقای حقانی افزود که چهار میلیون و پنجصد هزار کتابچه پاسپورت دیگر در حال چاپ است.

بربنیاد اعلام ریاست پاسپورت، از آغاز روند توزیع پاسپورت از ماه میزان تاکنون برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر پاسپورت صادر شده که از این طریق نزدیک به ۵۰ میلیون افغانی درآمد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.