• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67913
پرینت

روند توزیع پاسپورت بر علاوه کابل در هفت ولایت دیگر نیز آغاز شد

مقام های طالبان در ریاست پاسپورت می گویند که روند توزیع پاسپورت در هفت ولایت دیگر آغاز شده و مردم دیگر نیاز نیست که برای گرفتن پاسپورت به کابل مراجعه کنند.

مولوی عالم گل حقانی رئیس اداره پاسپورت امروز (شنبه ۲۲ عقرب) گفت که روند توزیع پاسپورت بر علاوه کابل، در هفت ولایت دیگر به شمول هرات، ننگرهار، قندوز، قندهار، خوست، پکتیا و بلخ آغاز شده است و مردم دیگر نیاز است که برای گرفتن پاسپورت به مرکز کابل مراجعه کنند.

مولوی حقانی که در یک نشست خبری صحبت می کرد، افزود که در حدود ۹ صد هزار جلد پاسپورت آماده توزیع است، و در حدود ۶ صد هزار جلد پاسپورت دیگر چاپ شده و آماده انتقال به افغانستان است.

وی همچنین گفت که در حدود چهار میلیون و پنج صد هزار جلد پاسپورت دیگر تحت چاپ است و هموطنان نگران از کمبود پاسپورت نباشند.   

این مقام طالبان در ریاست پاسپورت با بیان اینکه روزانه در حدود ۳ هزار جلد پاسپورت برای آن دسته از کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند توزیع می گردد، گفت برای متقاضیان جدید به دلیل عدم گنجایش رسیدگی نمی گردد.

او همچنین به آن دسته از جعل کاران که با اسناد جعلی سعی بر گرفتن پاسپورت عاجل دارند نیز اشاره کرد و گفت پس از این اسناد صحی ارائه شده برای گرفتن پاسپورت عاجل برای مریض داران بررسی می گردد، و چنانچه مشخص گردد اسناد جعلی است، پاسپورت به آن شخص داده نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.