• انتشار: 14 نوامبر 2019
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39530
پرینت

روند بازشماری آراء انتخابات ریاست جمهوری متوقف شد

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد روند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری را متوقف کرده است.

کمیسیون انتخابات دلیل این تصمیم خود را رسیدگی به اعتراضات شماری از ستادهای انتخاباتی خوانده است.

در اعلامیه کمیسیون آمده به منظور رسیدگی به اعتراضات و نگرانی‌های برخی تکت‌های انتخاباتی و احزاب سیاسی روند بازشماری آراء را در سراسر کشور متوقف کرده است.

اعلامیه می افزاید:” به منظور رسیدگی به اعتراضات و نگرانی برخی احزاب سیاسی، تکت‌های انتخاباتی، و جامعه مدنی، کمیسیون مستقل انتخابات چنین فصیله نمود که روند تفتیش و باز شماری آراء انتخابات ریاست جمهوری الی هدایت بعدی متوقف گردد و تفتیش و بازشماری محلات که صندوق‌های رای باز بوده و تحت تفتیش و باز شماری می‌باشند از این امر مستثنی است”.

گفتنی است کمیسیون انتخابات، روز شنبه اعلام کرد که بازشماری ۸۲۰۰ مرکز را آغاز کرده است. اما روز بعد، داکتر عبدالله عبدالله یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری از کمیسیون خواست که بازشماری را متوقف کند، و هشدار داد درصورت ادامه بازشماری نتیجه آن را نمی‌پذیرد.

برخی دیگر از ستادهای انتخاباتی نیز خواهان توقف روند بازشماری آراء شدند، اما کمیسیون انتخابات این روند را دنبال کرد.

دو روز پیش گزارش‌هایی به نشر رسید که هواداران داکتر عبدالله در پنج ولایت مانع آغاز بازشماری آراء شده‌اند؛ کمیسیون انتخابات روز گذشته این گزارش‌ها را تایید کرد.

حوا علم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات روز گذشته اعلام کرد که به دلیل اخلال در روند بازشماری آراء در برخی ولایات، احتمال دارد اعلام نتایج ابتدایی یک بار دیگر به تاخیر بیفتد.

قرار بود که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری که به تاریخ ۶ میزان برگزار شده بود به تاریخ ۲۷ میزان اعلام شود اما اعلام آن تا تاریخ ۲۳ عقرب به تعویق افتاد و حال احتمال می‌رود که برای دومین بار اعلام نتایج به تاخیر افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.