• انتشار: 4 اکتبر 2017
  • ساعت: 20:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24881
پرینت

رولا غنی در نشست سام دستاوردهای دولت و زنان افغانستان را مثبت ارزیابی کرد

رولا غنی همسر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در حاشیه نشست هیات عالی رتبه «سام» دستاورد های دولت افغانستان و زنان افغان را طی سه سال گذشته مثبت ارزیابی کرد.

این مراسم که با حضور نمایندگان کشورهای کمک کننده برای افغانستان در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود، بانوی اول کشور در مورد فعالیت ها و دستاوردهای عمده زنان افغان طی سه سال اخیر معلومات داد.

وی از شرکای بین المللی و حکومت افغانستان بخاطر همکاری و حمایت از برنامه های توانمندسازی زنان افغان تشکر و قدردانی نمود.

بانوی اول کشور اضافه کرد که زنان افغان در عرصه های گوناگون به ویژه تجارت و سرمایه گذاری تبارز کرده اند و نسل نوین افغانستان برای داشتن یک آینده روشن متعهد هستند و تلاش همه جانبه می نمایند.

وی با اشاره به اینکه زنان افغان اکنون آماده هستند که مسوولیت های کلان را به عهده گیرند گفت، سه هزار زن افغان با همکاری مشترک خویش و بکارگیری توانایی های لازم خویش برای بهبود وضعیت آینده شان تلاش می کنند.

خانم غنی گفت که طی سال گذشته، زنان افغان در همه عرصه ها رشد قابل ملاحظه ای نموده اند و با ایجاد شبکۀ حمایت زنان و اتاق تجارت زنان، بستر فعالیت ها برای آنان به ویژه در بخش اقتصادی بیشتر فراهم شده است.

وی گفت که شوراهای زنان در مشارکت با مردان در نقاط دوردست کشور ایجاد خواهد شد.

او همچنین نقش دولت را در حمایت از زنان ارزنده توصیف کرده، گفت که زنان حالا روابط بیشتر با ادارات محلی و مرکزی دارند.

بانوی اول علاوه نمود که حکومت در بخش آوردن اصلاحات، مبارزه با فساد، روند تدارکات و معرفی حکومتداری الکترونیک تلاش های فراوان کرده است.

در این مراسم، نمایندگان کشورهای کمک کننده برای افغانستان به گونۀ جداگانه، پیرامون برنامه های رشد زنان افغان و توانمندسازی آنها طی سال های اخیر صحبت نمودند.

رئیس جمهوری کشور نیز در پایان این مراسم از نمایشگاه عکس تحت نام “تولد دوباره افغانستان” و نمایش نقاشی‌های گروه هنری آرت لورد، دیدن کرد.

گفتنی است فردا پنج‌شنبه رئیس جمهور کشور سومین نشست “سام” را تحت عنوان (پیشرفت ها و دستاوردهای انکشاف افغانستان و آجندای اصلاحات) رسماً افتتاح می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.