امنیت و جرایمِتیتر یک

رولا غنی: آزار خیابانی زنان نگران کننده است

خانم غنی که امروز یکشنبه در همایش تجلیل از روز جهانی زن در وزارت امور داخله صحبت می کرد، گفت زنان پولیس نقش مهمی در تامین امنیت و ثبات کشور دارند و با استفاده از آن می توانند حاکمیت قانون و عدالت اجتماعی را به میان آورد.

وی از نیروهای پولیس نیز خواست که برای تامین امنیت روانی و جانی زنان در خیابان ها تلاش کنند و اجازه ندهند که زنان مورد آزار و اذیت قرار گیرد.

خانم غنی علاوه کرد: “زنان دشمن مردان نیستند؛ زنان همسر، مادر، خواهر و دختر مردان هستند و باید با آنها برخورد درست شود.”

در همین حال حکمت شاهى رئیس جندر وزارت امور داخله گفت که با وجود تعهدات زیاد برای مبارزه با خشونت علیه زنان همچنین زنان قربانی خشونت هستند.

خانم شاهی علاوه کرد، درسال جارى ٧٠۵ واقعه خشونت علیه زنان در سطح کشور، از سوى پولیس به ثبت رسیده که از این جمله  ۵٣۶رویداد آن پس از بررسى پولیس به دادستانی محول گردیده و ١۴۴ واقعه دیگر، تحت کشف پولیس قرار دارد.

قبل از این نیز کمیسیون مستقل حقوق بشر گفته بود که خشونت علیه زنان در سال جاری بیش از ۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

دادستانی کل نیز گفته بود که در شش سال گذشته بیش از ۸صد مورد پرونده قتل زنان در این نهاد ثبت شده است.

تاج محمد جاهد سرپرست وزارت امور داخله، اطمینان داد که در صورت کسب راى اعتماد از مجلس، از پولیس زن مواظبت دایمى خواهد کرد و زمینه هاى خوب کارى را براى آنان در عرصه هاى مختلف با در نظرداشت توانمندى ها و مسلک شان بدون هیچ نوع تبعیض فراهم خواهد ساخت.

وى گفت: “یکى ازاولویت هایم در وزارت  این خواهد بود تا زنان پولیس احساس کنند که درهرجایى که وظیفه انجام می دهند، مصون ترین و با عزت ترین جاى است و منسوبین وزارت داخله، همانگونه که برخورد بااعضاى خانواده خود دارند، باید با پولیس زن نیز داشته باشند.”

گفتنى است که درحال حاضر، رقم پولیس زن در وزارت امور داخله، به سه هزار تن میرسد و قرار است که درآینده، این رقم به پنج هزار افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا