• انتشار: 29 دسامبر 2015
  • ساعت: 22:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5600
پرینت

روسیه ۱۰۰۰۰ میل/قبضه کلاشینکوف در ماه جنوری به افغانستان می دهد

یک مقام بلند پایه روسیه گفت که کشورش در ماه جنوری سال آینده، ۱۰،۰۰۰ میل/قبضه کلاشینکوف به نیروهای امنیتی افغانستان می دهد.

ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه برای افغانستان در گفتگو با خبرگزاری روسی گفت “مسئله تحویل ۱۰،۰۰۰ میل کلاشینکوف به افغانستان بررسی شده است و انتظار می رود این محموله در ماه آینده میلادی به نیروهای امنیتی افغانستان تحویل داده شود.”

وی همچنین گفت که مسکو تحویل سلاح به افغانستان را از فاکتورهای مهم برای ثبات افغانستان می داند و همچنین مقامات روسیه در حال بررسی درخواست مقامات افغانستان برای تحویل هلی کوپتر به این کشور نیز می باشد.

ضمیر کابلوف در گتفگو با خبرگزاری تاس روسیه گفت که گروه طالبان که از زمان سقوط حکومشتان در سال ۲۰۰۱ تاکنون مسئولیت فعالیت های شورشیانه را در افغانستان به عهده داشته است، اخیرا با چالش جدیدی از سوی گروه نوظهور داعش مواجه شده است.

وی همچنین گفت “ما آمادگی این را داریم تا در خصوص تضعیف احتمالی تحریم هایی که اخیرا از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه طالبان وضع شده انعطاف از خود نشان دهیم، البته اگر این موضوع مغایر با منافع افغانستان نباشد.”

کابلوف پیش تر گفته بود که کشورش راه هایی را با طالبان بر سر گفتگو برای مبارزه با گروه داعش باز کرده است، اما وی این موضوع را رد کرد که مسکو به طالبان در این خصوص به دید متحد می نگرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.