بین المللسیاست

روسیه ۱ میلیارد دلار به سوریه کمک می کند

روسیه برای ترمیم شبکه های برق، مجتمع های صنعتی و سایر اهداف بشردوستانه سوریه بیش از یک میلیارد دالر اختصاص داده است.

این مطلب را روز چهارشنبه (۱۱نوامبر) میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز ستاد هماهنگی اقدامات روسیه – سوریه برای بازگشت مهاجران سوری در کنفرانس بین المللی پناهندگان و مهاجران داخلی ابراز داشت.

میزینتسف گفت: «روسیه بیش از یک میلیارد دالر برای اهداف بشردوستانه، احیای شبکه های برق و تولیدات صنعتی و همچنان احیا و بازسازی اماکن مذهبی سوریه اختصاص داده است».

میزینتسف مشخص نکرد این بودجه چه زمانی و برای چه دوره ای تخصیص یافته است.

به گفته وی، در چوکات برنامه های توسعه همکاری های بین ایالتی و ارائه کمک های بشردوستانه به مردم سوریه، وزارتخانه ها و ادارات روسیه به طور مداوم پروژه هایی را در زمینه های مهم مانند آموزش و بهداشت، مدیریت محیط زیست و ساخت مساکن، همکاری های تجاری -اقتصادی و  همچنان همکاری های علمی – فنی ارائه می کنند.

به گفته رئیس مرکز ستاد هماهنگی اقدامات روسیه – سوریه،  برای بازگشت مهاجران سوری “مرکز آموزش زبان روسی به طور موثر در دمشق فعالیت دارد. در این مرکز بیش از ۱۰۰ معلم زبان روسی دوره های ارتقای سویه را به پایان رسانده اند. ۱۳۱۹ شهروند سوریه در حال حاضر در موسسات آموزش عالی روسیه تحصیل می کنند و بیش از ۱٫۹ هزار متخصص جوان قبلاً آموزش خود را به پایان رسانده اند”.

 وی یادآور شد روسیه و برنامه جهانی غذای – بزرگترین سازمان بشر دوستانه  ملل متحد، تفاهم نامه ای را در مورد روش انتقال کمک ها و هزینه های مشارکت های داوطلبانه برای ارائه کمک های غذایی به سوریه به مبلغ ۲۰ میلیون دالر برای سال های ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ امضا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا