• انتشار: 14 جولای 2021
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 60563
پرینت

روسیه مخالفت خود با استقرار نیروهای امریکایی در آسیای میانه را اعلام کرد

مقام‌های روسی همزمان با نزدیک شدن پایان روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان مخالفت‌شان را با امریکا مبنی بر جابه‌جایی شماری از سربازان ایالات متحده در آسیای مرکزی، اعلام کرده‌اند.

خبرگزاری امریکایی «اسوشیتد پرس» امروز (چهارشنبه، ۲۳ سرطان) در گزارشی نوشت سرگی رایبکوف، معاون وزارت خارجۀ روسیه در این باره به امریکا هشدار داده است.

به نقل از این گزارش، آقای رایبکوف می‌گوید روسیه مخالف استقرار شماری از نیروهای امریکایی در آسیای مرکزی است. به گفتۀ او، ولادی‌میر پوتین، رییس‌جمهور روسیه این موضوع را قبلاً در دیدار با جوبایدن، رییس‌جمهور امریکا یادآوری کرده است.

معاون وزارت خارجۀ روسیه خاطرنشان می‌سازد که مسألۀ جابه‌جایی نیروهای امریکایی در آسیای مرکزی روی روابط روسیه و امریکا به شدت تأثیر خواهد گذاشت. به بیان او، ضرورت عدم جابه‌جایی نیروهای امریکای در آسیای مرکزی به کشورهای آسیای میانه نیز گوشزد شده است.

این در حالی است که چندی پیش جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) گفته است که واشنگتن سرگرم رأی‌زنی روی جابه‌جایی برخی از نیروهایش در منطقه است تا به هر نوع تهدید احتمالی در افغانستان از نزدیک پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.